Spotkania Jasełkowe w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2016-12-17 10:10:04 (ost. akt: 2016-12-17 10:18:27)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

Zobaczcie jak przedszkolaki do Jezuska spieszą, serduszka  składają i bardzo się cieszą. W bartoszyckim przedszkolu nr 2 zapanowała świąteczna atmosfera.
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen spotkań, niespodzianek i oczekiwania na Świętego  Mikołaja. Przedszkolaki przygotowują się do tych świąt poprzez poznawanie   tradycji  bożonarodzeniowych. Wykonują ozdoby, ubierają choinkę, uczą się kolęd i pastorałek. Przygotowują również jasełka, które przedstawiają zaproszonym gościom podczas Spotkań Jasełkowych  wprowadzając wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Takie spotkania wzmacniają więzi rodzinne, integrują społeczność przedszkolną a dzieciom i nauczycielkom dają satysfakcję z możliwości sprawiania innym radości i przyjemności.  

W zorganizowaniu Spotkań Jasełkowych mają swój udział rodzice poprzez przygotowywanie dzieciom przepięknych stroi oraz odgrywaniu ról. Przedszkolaki natomiast z wielkim zapałem uczą się swoich ról oraz kolęd, które prezentują swoim rodzicom.

W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej w dniach 13- 16 grudnia odbywały się spotkania jasełkowe w różnych formach. Były to:

–  Warsztaty, podczas, których  Rodzice razem z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne, którymi następnie wspólnie dekorowali choinkę w sali.

– Przedstawienia jasełkowe, w których w roli  Maryi, Józefa, Aniołków, Pasterzy i Króli występowały dzieci oraz  rodzice.

Dzięki tym spotkaniom przedszkolaki wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ponieważ święta Bożego Narodzenia to  czas spędzony w gronie rodzinnym, kiedy to wszyscy pamiętamy o innych  i nawzajem obdarowujemy się prezentami. Dlatego też na każdym spotkaniu pojawił się Mikołaj z workiem prezentów.

Również dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach wręczając im własnoręcznie wykonane świąteczne prezenty.  

Te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.
Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5