Sukces uczennicy ZSP nr 2 w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie

2016-12-11 11:30:42 (ost. akt: 2016-12-11 11:35:17)
Monika Jaroszewska oraz Jarosław Puszko, który przygotowywał uczennicę do olimpiady

Monika Jaroszewska oraz Jarosław Puszko, który przygotowywał uczennicę do olimpiady

Monika Jaroszewska, uczennica ZSP nr 2 w Bartoszycach, została laureatką etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który w dniach 24-25 marca odbędzie się w Warszawie.
Etap okręgowy olimpiady odbył się 9 grudnia w Olsztynie, w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczyło w nim 43 uczniów.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Poprzedzony był eliminacjami, polegającymi na napisaniu eseju na jeden z czterech podanych przez organizatora tematów.

- Jestem bardzo zadowolona. Nie spodziewałam się, że uda mi się zakwalifikować do zawodów centralnych. Na przygotowanie się do etapu okręgowego miałam tylko dwa tygodnie, gdyż informację o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu otrzymaliśmy późno. Poza tym tematyka olimpiady jest bardzo rozległa. Była to pierwsza edycja i nie wiedziałam czego można się było spodziewać - powiedziała Monika Jaroszewska.

Olimpiada została zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie przy współpracy z 15 uczelniami wyższymi w Polsce, w tym z UWM w Olsztynie.

Tematyka olimpiady obejmuje treści programowe dotyczące bezpieczeństwa i obronności państwa oraz utrzymania porządku publicznego, ujęte w podstawie programowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedmiotów: wiedza o społeczeństwie i historia oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

Uczennicę przygotowywał Jarosław Puszko.

JP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5