Mikołajki w Bartoszycach. Były występy oraz "odpalenie" choinki

2016-12-06 19:40:27 (ost. akt: 2016-12-07 07:23:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kilka punktów miały tegoroczne obchody Mikołajek w Bartoszycach. Kulminacją było włączenie światełek na choince na placu Konstytucji 3 Maja.
Mikołajki w Bartoszycach miały kilka punktów programu. To właśnie tego dnia uruchomione na kolejny sezon zostało lodowisko przy ul. Korczaka. Miłośnicy śmigania na łyżwach mogli tego dnia pojeździć bez uiszczania opłaty.

Mikołajki obchodzono w Bartoszyckim Domu Kultury. Przy szczelnie wypełnionej sali głównej, na scenie zaprezentowali się wokaliści, zespoły wokalne oraz taneczne pracujące popołudniami nad swoim warsztatem właśnie w BDK.

Kolejnym punktem programu były występy na placu Konstytucji 3 Maja przygotowane przez stowarzyszenie BartQultura. Wszyscy jednak oczekiwali kulminacji, czyli włączenia światełek na ustawionej na "Kwadracie" choince.

Nastąpiło to punktualnie o g. 19, a poprzedzone zostało chóralnym odliczaniem niczym przed Nowym Rokiem. Tyle tylko, że tym razem nie było fajerwerków, ale za to wokół choinki zrobiło się jasno od fleszy w aparatach fotograficznych. Mieszkańcy Bartoszyc, a przyszło ich naprawdę duża liczba, chcieli mieć nastrojowe zdjęcie przy oświetlonym drzewku.

Potem jeszcze na "Kwadrat" zajechali Mikołaje na motocyklach. Nie przybyli jednak z Laponii, a z działającego w mieście od lat Klubu Motocyklowego Wiraż.


kwkKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fetb #2128693 | 88.220.*.* 6 gru 2016 21:26

    co rok to samo,rzygać już się chce

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5