Leśniczy odwiedził dzieci z Przedszkola Gminnego Nr 1 w Bartoszycach.

2016-12-05 13:33:11 (ost. akt: 2016-12-05 13:36:24)

Autor zdjęcia: Łojewska Dorota

Leśniczy Karol Daliga opowiadał dzieciom z Przedszkola Gminnego nr 1 jak zimą dokarmiać zwierzęta. Podarował im też specjalne kule z karmą dla ptaków.
2 grudnia 2016 r. nasze przedszkole odwiedził Karol Daliga – leśniczy z Nadleśnictwa Bartoszyce, Specjalista Służby Leśnej do spraw hodowli i edukacji leśnej.

Głównym celem spotkania było zdobycie nowych wiadomości na temat zwierząt i ptaków zamieszkujących nasze tereny oraz zachęcenie dzieci do dokarmiania ich w czasie zimy.

Pan Leśniczy pokazał dzieciom kolorowe plansze, na których widniały sylwety zwierząt mieszkających w lasach i na łąkach. Opowiedział o przygotowaniach poszczególnych zwierząt do zimy.

Dzieci dowiedziały się, które zwierzęta zapadające w zimowy sen lub są aktywne w okresie zimowym oraz w jaki sposób człowiek może pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Dzieci wykazały się dużą znajomością gatunków zwierząt oraz wiedzą na ich temat. Na koniec spotkania pan leśniczy wręczył dzieciom specjalne kule dla ptaków, które zostały zawieszone w różnych miejscach ogrodu przedszkolnego.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gmina

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5