Ślubowanie uczniów klasy I w Wojciechach

2016-10-24 08:43:09 (ost. akt: 2016-10-24 08:45:53)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

19 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach.
Dzień 19 października 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli piosenką ”Witaj nasza dobra szkoło”. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem.

Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Krzysztof Osowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem.

Po pasowaniu pierwszoklasiści odcisnęli serdeczny palec pod aktem ślubowania. Następnie uczniowie klasy III życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Na koniec z godnie z tradycją szkoły, dzieci razem z rodzicami posadziły na terenie zieleni drzewko i zostały zrobione pamiątkowe fotografie.

W klasie na dzieci czekał wspaniały tort i prezenty od rodziców. Ten wielki dzień na pewno długo zostanie w pamięci każdego z nich. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Urszula RynkiewiczTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5