Spotkanie z poetą Wojciechem Kassem

2016-10-07 06:56:14 (ost. akt: 2016-10-07 07:03:17)
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 13 października 2016 r. w Bartoszyckiej Bramie Lidzbarskiej o godz. 18.
Podczas wieczoru autor zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji zatytułowany "Pocałuj światło". Nie zabraknie również niespodzianek przygotowanych przez specjalnych gości zapowiadających swoją wizytę. Wstęp wolny.

Wojciech Kass jest jednym z nielicznych polskich poetów, którzy wypełniają swoją twórczością dotkliwą lukę na mapie współczesności: brak głęboko doznawanej, poszukiwanej z wysoką intelektualną wrażliwością, metafizyki.

Od początku, od dojrzałego, świadomego debiutu, który nb. zbiega się z życiowym wyborem poety, aby służyć miłości, naturze i drugiemu poeta stara się pielęgnować metafizyczne gospodarstwo języka i poezji.

Wiersze autora "Wirów i snów" wyzwalają w czytających czułość względem prawdziwej a wzgardzonej cząstki rzeczywistości, jak i czujność wobec wszelkich przejawów redukowania sfery ludzkiego ducha.

Żywotny sprzeciw dla zawłaszczającej ludzkie myślenie cywilizacji i techniki wiąże tę poezję z dziełem jej wielkich antenatów: Rousseau, Baudelaire’a, Thoreau, Rilkego, Brodskiego czy Miłosza.

"Pocałuj światło" jest wyborem, który daje wgląd w wielostronną pracę w języku (i nad językiem), którą wykonuje Wojciech Kass – zawsze z niebywałą dbałością o każdy detal poetyckiego wysłowienia. Obserwując zmienność przeplatających się ze sobą rozmaitych form wierszowych, miar i dykcji, czytelnik otrzyma możliwie szeroki wgląd w diapazon twórczego wyrażania stanowiący signum stylu i wrażliwości poety.

UM Bartoszyce2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5