Dzień Przedszkolaka z poezją dziecięcą w "Dwójeczce"

2016-10-05 20:55:44 (ost. akt: 2016-10-05 21:03:29)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

W Przedszkolu nr 2 w Bartoszycach Dzień Przedszkolaka świętowano w przebraniach we wszystkich kolorach tęczy. Dzieci zobaczyły swe nauczycielki wcielające się w role postaci bajkowych. Były też inne atrakcje.
Janusz Korczak powiedział: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’. Powtarzając to motto spoglądamy na nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne, uśmiechnięte.

20 września 2016 r. przedszkolaki były wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone, obchodziły bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na tę uroczystość przygotowałyśmy dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Tego dnia dzieci ubrały się we wszystkie kolory tęczy, które podkreślały przynależność do poszczególnych grup wiekowych.

Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy spotkaliśmy się w sali "Wiewiórek’’. Zebranych powitała pani dyrektor. W tym dniu odwiedzili nas również goście, czyli dzieci z „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn przedszkolaka. Był to znak rozpoczynający naszą zabawę.

Na przygotowaną mini scenę w rytm piosenki "Witajcie w naszej bajce’’ weszły panie nauczycielki przebrane za bohaterów wierszy Brzechwy i Jachowicza. W tym roku to szczególne święto postanowiliśmy uczcić wystawieniem inscenizacji wierszy "Chory kotek’’, "Żuraw i czapla’’, "Żaba’’ i "Żuk’’.

Pozwoliło to dzieciom w sposób przyjazny poznać bogatą twórczość polskich poetów. Brawom nie było końca. Okazało się, że panie nauczycielki doskonale spisały się w roli aktorów. Występ zakończyły piosenką "Wszystkie dzieci nasze są” Majki Jeżowskiej.

Po przedstawieniu pani Aneta Jagiełło zaprosiła wszystkich na Zumba. Wspólne świętowanie zakończyliśmy degustacją przygotowanych przez rodziców owocowych tortów.

W tym dniu wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień, samych wyjątkowych chwil. Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.

Katarzyna J.




Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5