Koios z Warszawy podbił Barcję

2016-08-30 07:28:33(ost. akt: 2016-08-30 07:34:44)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

III edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Rockowego "Bitwa o Barcję’’ za nami. Główną nagrodę zdobył zespół Koios z warszawy.
W sobotę 27 sierpnia 2016 roku na Placu Bohaterów Westerplatte począwszy od godz. 15, do Bitwy Rockowej stanęło 11 zespołów z różnych stron Polski.
Jako pierwsze wystąpiły dwa zespoły (z powodu wycofania się w ostatniej chwili jednego z zespołów konkursowych), które głosami internautów zdobyły największą ilość „lajków” i otrzymały tzw. „dzikie karty”.

Po zespołach THE MESAGGE z Ełku oraz LUPA z Białegostoku, kolejno zagrały BOW z Wrocławia, TRIPSYS z Warszawy, ŁOSOŚ z Trójmiasta, RORY BREAKER z Chełmży, SWEAR THE EMPRESS z Warszawy, KOIOS z Warszawy, CANT’EXPLAIN z Ostrołęki, ATOM HEART z Warszawy, BIFROST z Suwałk.

Komisja w składzie: przewodniczący Krzysztof Jaworski (zespół Chemia), Wojciech Balczun (zespół Chemia), Łukasz Drapała (zespół Chemia), Jerzy Nowicki (TVK Bart-Sat), Mirosław Baranowski (zespół The Ukrainian Folk), Wiesław Dudek (zespół The Ukrainian Folk) po wysłuchaniu 11 zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce zespół KOIOS z Warszawy – 2000 zł oraz trzydniowa sesja nagraniowa w olsztyńskim „ENEJ STUDIO”.

Występ zespołu wstrząsnął murami zabytkowej Bramy Lidzbarskiej oraz zgromadzoną publicznością. Metalowe brzmienie zespołu połączone z niesamowitą charyzmą oraz humorem muzyków, ich profesjonalizm w graniu spowodowały, że właśnie ta kapela jednogłośnie zdobyła główną nagrodę.

II miejsce zdobył zespół CANT’EXPLAIN z Ostrołęki – 1000 zł oraz rejestracja koncertu live w Radio Olsztyn.

Oryginalne brzmienie kapeli zostało zauważone przez komisję. Innowacyjne wykorzystanie instrumentów (ośmiostrunowy bas, różne stroje gitar i własnej konstrukcji werbel) przez trzyosobowy zespół stworzyło mimo braku wokalu niepowtarzalny klimat muzyczny, w którym progresywny rock mieszał się z dobrym starym brzmieniem.

III miejsce zdobył zespół RORY BREAKER z Chełmży – 500 zł oraz rejestracja video koncertu zespołu. Kolejne trio muzyczne, w którym tym razem pojawił się wokal inspirowany brzmieniami takich zespołów jak: jak Led Zeppelin, Rival sons, Dead Weather, Rebel Motorcycle Club, Black Sabbath, czyli gigantów rocka co sprawiło, że jury przyznało im trzecią nagrodę.

Wyróżnienie uzyskał zespół BOW z Wrocławia. Tylko dwie osoby na scenie, ale ich kunszt muzyczny i wspaniałe aranże muzyczne utworów wraz z niezapomnianym wokalem singer i songwriterki oraz niesamowitym perkusistą wywołały burze braw.

Gdyby skład zespołu był rozbudowany, chociażby jeszcze o gitarę basową, jak powiedzieli członkowie komisji, duet z pewnością znalazłby się w gronie laureatów.

Za rok przegląd, który zdobywa coraz większe uznanie w kraju i zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością będzie miał edycję dwudniową.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy udzielili nam finansowego i logistycznego wsparcia. Szczególne podziękowania składamy na ręce burmistrza Miasta Bartoszyce - pana Piotra Petrykowskiego, który ufundował nagrody pieniężne w naszym przeglądzie.

Dziękujemy także mediom za promocję naszego wydarzenia. W tym roku wspierali nas:: TVP 3, Radio Olsztyn, TVK BartSAT, Goniec Bartoszycki, Radio ESKA Bartoszyce.

Do zobaczenia za rok !

bdk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kloc #2055769 | 95.40.*.* 30 sie 2016 11:27

    Czy pan burmistrz ufundował nagrody z własnej kieszeni ze tak mu dziękujecie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5