Projekcja filmu "Pilecki" oraz spotkanie z jego twórcami

2016-08-29 10:57:47 (ost. akt: 2016-08-29 11:02:25)
W piątek 2 września w auli Liceum Ogólnokształcącego w Bartoszycach odbędzie się projekcja filmu "Pilecki", opowiadającym o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Początek o g. 17. Wstęp wolny.
Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem obrazu Mirosławem Krzyszkowskim oraz Marcinem Kwaśnym — odtwórcą tytułowej roli.

Premiera w naszym województwie dokumentu fabularyzowanego „Pilecki” (...) powinna zainteresować mieszkańców Bartoszyc. Temat projektu „Dlaczego nas o Tobie w Polsce nie uczyli?” chcemy kontynuować w następnych latach przy wsparciu środowisk w takie tematy zaangażowanych.

Prezentacja zbuduje dumę z bycia Polakiem poprzez poznanie postawy oddania Ojczyźnie aż do daniny krwi. Uzupełni też wiedzę historyczną nabywaną przez młodzież w szkołach lub wręcz ją poszerzy. Stanowi ważne ogniwo polityki historycznej Państwa.

Film szczególnie polecamy radnym RM Bartoszyce, którzy będą niebawem podejmować decyzję o zmianie nazwy ul. Karola Marksa na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Witold Darski
Autor projektu
„Dlaczego nas o Tobie w Polsce nie uczyli?”

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5