Zbierali podpisy pod petycją o przywrócenie małego ruchu granicznego

2016-08-16 18:10:43(ost. akt: 2016-08-16 18:15:29)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszycach zbierano podpisy pod petycją do premier Beaty Szydło o przywrócenie Małego Ruchu Granicznego. Organizatorzy rozłożyli swoje stanowisko w centrum miasta, na placu Konstytucji 3 Maja.
Choć akcja miała rozpocząć się o g. 17, pierwsze osoby składały swoje podpisy nawet kwadrans przed tym terminem. Na tzw. "Kwadracie" pojawili się m.in. poseł Jacek Protas i senator Jerzy Wcisła. Byli także lokalni działacze Platformy Obywatelskiej.

Organizatorzy, czyli Komitet Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego, chodzili wzdłuż placu, zaglądali do czynnych sklepów i lokali i zachęcali do podpisywania petycji. Raczej nikt nie odmawiał. Wielu mieszkańców podkreślało, że nie rozumie decyzji rządu o zawieszeniu MRG.

— Dla moich znajomych to był szok. Dużo osób, dużo sklepów straci na zamknięciu małego ruchu. Wielu jeździło przecież do obwodu kaliningradzkiego po tańsze paliwo. Mam sporo znajomych w Rosji i teraz ani ja nie mogę jechać do nich, ani oni nie mogą przyjechać do mnie. Dla mnie decyzja o zawieszeniu tego ruchu była wręcz głupia. Jedna osoba tym kierowała, a wszyscy na tym cierpimy — powiedział Mirosław Iwański z Bartoszyc.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Turysta #2056840 | 188.146.*.* 31 sie 2016 23:09

  MRG wycofali,wszyscy zrobia Vizy i bedzie tyle samo osob jezdzilo co na MRG, oszczednosc,latwy pieniadz,dziura w budrzecie tego nigdy nieczlikwiduja,musieliby calkowicie granice zamknac,ta blokada MRG zabardzo nic nie wskuraja.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Lxx #2051331 | 89.229.*.* 23 sie 2016 10:58

  Tak Wam tęskno do MRG. Nikt nie narzeka na to, że musiał rosyjskim celnikom płacić po 10 zł za każde przekroczenie granicy. Nikt nie narzeka że musiał płacić łapówki rosyjskim policjantom na drogach. Nikt nie narzeka, że musiał płacić haracze rosyjskim przebierańcom na drogach. Wychodzi na to, że wyjazdy do Rosji to była sielanka. Dlatego zastanówcie się czy chcecie powrotu do MRG.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bryza #2049591 | 88.220.*.* 20 sie 2016 10:08

  PiS i Putin są zgodni. Jedna i druga strona nie chce MRG. Putin nie chce tego MRG bo sądzi, że lepiej byłby dla niego aby mniej Rosjan zobaczyło naocznie fakt, iż w Polsce ludzie lepiej żyją niż w jego kraju.Postawa Pis-u jest dla mnie niezrozumiała, argumenty za zakazem są jakieś mętne. Wszak zielone ludziki nie przyjdą i Krym się nie powtórzy. Na Mazurach jest inny klimat, inna gleba i oni tu nie maja żadnych szans na rozwój.Więc o co tutaj chodzi? Najgorzej,że ucierpią na tym zakazie nasze miasteczka, w których powstało wiele sklepów dającym zatrudnienie naszym bezrobotnym. A W TYCH SKLEPACH SPRZEDAWANE SĄ PRODUKTY NASZYCH ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH. Obawiam się,że dla tych sklepów grozi teraz upadłość? Kto tych zwolnionych sprzedawców później zatrudni?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Wizowy #2048936 | 83.31.*.* 19 sie 2016 08:33

  Teraz jest gicio. Tak ma być ;-))

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. p.o. #2048828 | 80.55.*.* 18 sie 2016 22:31

  Drodzy rodacy na dwoje babka wróżyła . Czyli do rzeczy. Jeden kolega narzeka że nie może SOBIE przywieść paliwa i papierosów z Rosji . Ok rozumiem jest problem nie może zaoszczędzić. Drugi kolega natomiast ma sklep i mówi że papierosów sprzedaje teraz o 400% więcej. Ok on się cieszy. Trzeci kolega ma stację benzynową i mówi że też wzrosła mu sprzedaż o 600% . Ok on też się cieszy . I jak tu dogodzić każdemu z nich ? Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkimi dogodził. P.O.zdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (35)
  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5