Fala nienawistnych komentarzy po wizycie "uchodźców". Jest pierwszy zarzut

2016-07-27 20:12:49 (ost. akt: 2016-07-27 19:09:21)
Oto fotografia mająca "udowodnić", że "uchodźcy" setkami przybyli na Warmię i Mazury.

Oto fotografia mająca "udowodnić", że "uchodźcy" setkami przybyli na Warmię i Mazury.

Autor zdjęcia: anonimowy uzytkownik Spotted Bartoszyce na facebooku

Na początku roku w Bartoszycach pojawili się goście z Niemiec w strojach arabskich. W sieci momentalnie rozpętała się burza, ludzie publikowali zdjęcia rzekomych uchodźców i ostrzegali przed terrorystami. Nie brakowało także nienawistnych komentarzy. Sprawą zajęła się prokuratura. Na razie jedna osoba usłyszała zarzut publicznego znieważania osób ze względu na ich pochodzenie etniczne lub wyznanie, ale pewnie będzie ich więcej.
Sprawa dotyczy pojawienia się w lutym tego roku w Bartoszycach i innych miastach naszego regionu sześciu mężczyzn, którzy, jak się potem okazało, na podstawie wiz turystycznych podróżowali po Warmii i Mazurach. Uwagę zwracali egzotycznymi strojami i wyglądem. Jak informowała nas wówczas por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznika prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, w tym gronie było czterech obywateli Pakistanu z ważnymi wizami turystycznymi Schengen, jeden obywatel Niemiec i Turek z pozwoleniem na pobyt w Niemczech.

Informacja o przyjeździe rzekomych uchodźców błyskawicznie rozprzestrzeniła się w internecie. Komentarze, jakie pojawiły się po zamieszczeniu zdjęć zawierały wulgaryzmy i obelgi. Część komentujących nawoływała do pobicia "uchodźców". Sprawą zajęła się policja z Bartoszyc. Funkcjonariusze szybko zaczęli wzywać na przesłuchania ich autorów.

Dochodzenie trafiło pod nadzór wyspecjalizowanej jednostki prokuratury. Analiza materiałów doprowadziła śledczych do wniosku, że niektórzy z autorów wpisów powinni usłyszeć zarzuty i tak też się stało.

Andrzej Grabowski


Pisaliśmy na ten temat:

- Niezwykli goście zwiedzający Warmię i Mazury wywołali poruszenie, a nawet strach wśród mieszkańców regionu w tym Bartoszyc. >>> Turyści z Pakistanu wzięci za "uchodźców"

- Prawdziwą sensację wywołała niedzielna wizyta Pakistańczyków w Bartoszycach, Korszach i Giżycku. Ludzie zatrzymywali się na ulicy i robili gościom zdjęcia, tak jakby przyjechały do nas gwiazdy amerykańskiego kina. Wizytę gości z Pakistanu potwierdziła straż graniczna, która sprawdziła dokumenty obywateli Pakistanu, Turcji i Niemiec. >>> Wizyta Pakistańczyków w regionie wzbudziła prawdziwą burzę

- Bartoszycka policja wzywa na przesłuchania internautów, którzy komentowali fakt pojawienia się egzotycznie ubranych mężczyzn w Bartoszycach i innych miasteczkach naszego regionu. - Prowadzimy czynności procesowe na podstawie zawiadomienia osoby prywatnej - informuje policja. Policja przesłuchuje autorów nienawistnych komentarzy o "uchodźcach"Komentarze (59) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. warmiak #2047251 | 31.0.*.* 17 sie 2016 03:38

  Ja sobie osobiście nie życzę zeby jacyś Pakistańcy kręcili się po moim regionie !!!!! Pakistańcy do Pakistanu !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. adam #2041598 | 217.234.*.* 6 sie 2016 09:33

  dziś polak polakowi jest wrogiem,wielka nienawiść,zazdrość, a cóż mówić o tolerancji innej narodowości?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. M-OLN #2037449 | 81.190.*.* 31 lip 2016 21:47

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Gdyby chodziło o zwykłych ludzi nikt by palcem nie kiwnął ale chodziło przecież o święte krowy- imigrantów! Europa dąży do samozagłady i chyli sie ku upadkowi...

 4. RK #2035827 | 87.206.*.* 29 lip 2016 10:58

  Lewacka GO kasuje notorycznie komentarze!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. dred #2035817 | 89.74.*.* 29 lip 2016 10:49

   Turyści z Pakistanu w lutym w Bartoszycach? Jakaś kpina? I co niby przyjechali zwiedzać?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (59)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5