Plenerowy teatr dla dzieci na "kwadracie"

2016-07-10 18:40:57 (ost. akt: 2016-07-10 18:46:06)

Autor zdjęcia: BDK w Bartoszycach

Dzieci i dorośli, już 15 lipca na bartoszyckim "kwadracie" będą mogli zobaczyć plenerowy spektakl "Cztery mile za piec" w wykonaniu Teatru Władca lalek.
Teatr Władca Lalek oraz Bartoszycki Dom Kultury zapraszają 15 lipca 2016 r. o godz.17 na plac Konstytucji 3 Maja (tzw. "kwadrat") na spektakl plenerowy dla dzieci pt. "Cztery mile za piec".
Wstęp wolny!

O spektaklu:
"Cztery mile za piec" to rewia zabaw dziecięcych, spektakl interaktywny oparty na motywach poezji ludowej.

Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające „wyżyć się” aktorom i widowni.

"Cztery mile za piec" to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu - nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora.

Źródło: BDK

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5