Mamy finalistkę konkursu matematycznego Pangea

2016-06-01 06:56:03 (ost. akt: 2016-06-01 20:19:32)
Emilia Szarek tuż po odebraniu nagrody w Warszawie.

Emilia Szarek tuż po odebraniu nagrody w Warszawie.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Emilia Szarek, uczennica klasy pierwszej liceum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 , została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea”. To duży sukces, biorąc pod uwagę konkurencję - ponadstutysięczną grupę uczniów z całej Polski.
Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Radość z odkrywania tajników matematyki poczuła Emilia Szarek, przygotowywana do konkursu przez panią Grażynę Karczewską, nauczycielkę matematyki. Uczennica osiągnęła sukces, zostając finalistką konkursu.

Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie, we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.

W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół.

Konkurs jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i liceów. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy i Wrocławia.

Emilka, jako finalistka, odebrała swoją nagrodę w Warszawie.

kaza

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5