Otwarto biuro parlamentarne Platformy Obywatelskiej

2016-05-30 13:34:25(ost. akt: 2016-05-30 14:08:08)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Będzie czynne we wtorki choć parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej obiecują, że na umówione spotkania przyjadą także w inne dni. Chodzi o dziś otwarte biuro parlamentarne przy ul. Kętrzyńskiej 25 w Bartoszycach. Dyżurować w nim będą posłowie Elżbieta Gelert i Jacek Protas oraz senator Jerzy Wcisła.
- W tym biurze będziemy pracować w trójkę. Będzie tu można spotkać się z panią poseł Elżbietą Gelert, senatorem Jerzym Wcisłą oraz ze mną - mówił poseł Jacek Protas witając nieliczne osoby, który przyszły dziś o godz. 10 do lokalu przy ul. Kętrzyńskiej 25 w Bartoszycach.

- Otwieramy to biuro, bo chcemy mieć stały kontakt z mieszkańcami powiatu bartoszyckiego, z mieszkańcami Bartoszyc. Chcemy, aby raz w tygodniu, kiedy będziemy tutaj dyżurować, mieszkańcy-wyborcy mogli przyjść i podzielić się swoimi problemami, zapytać coś, złożyć materiał na interpelację lub zapytanie poselskie lub senatorskie - wyjaśniał poseł Jacek Protas.

Mówił, że choć w dzisiejszych czasach komunikacja jest ułatwiona przez narzędzia informatyczne i elektroniczne, to jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z rozmówcą.

Biuro parlamentarne PO czynne będzie raz w tygodniu, we wtorki w godz. 13 - 16 i w tym czasie dyżur pełnił w nim będzie jeden z wymienionych wyżej parlamentarzystów.

W szczególnych sytuacjach, gdy posłowie i senator będą mieli akurat posiedzenia Sejmu lub Senatu, dyżurować będzie jeden z dyrektorów biur poselskich lub senatorskiego.

Tak będzie już we wtorek 7 czerwca. W tym akurat dniu dyżur pełnił będzie dyrektor biura poselskiego posła Jacka Protasa - Piotr Pasernak.

Parlamentarzyści podkreślali, że nie oznacza to, że pojawiać się tu będą tylko raz w tygodniu. Wszyscy deklarują, że będą się w biurze w Bartoszycach umawiać indywidualnie z mieszkańcami, z przedstawicielami różnego rodzaju instytucji czy stowarzyszeń.

- Chcemy, aby mieszkańcy wiedzieli, że we wtorki będą tu mogli spotkać się z nami oraz umówić w inne dni tygodnia. Zapraszamy na spotkania z nami - dodał poseł Protas.

Z otwarcia biura parlamentarnego cieszy się starosta bartoszycki i szef powiatowych struktur PO Wojciech Prokocki.

- Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą chcieli nawiązywać kontakt z parlamentarzystami, który z przecież na terenie naszego powiatu również uzyskiwali poparcie w wyborach. Dzięki otwarciu biura także ja będę miał ułatwiony kontakt z parlamentarzystami. Na pewno będę korzystał z tej możliwości w sprawach nie wielkiej polityki, ale spraw dość przyziemnych, których mamy mnóstwo do rozwiązania. To choćby problem służby zdrowia, co z nią dalej będzie , jak będzie finansowana, kto będzie płatnikiem itd. - mówił Prokocki.

W czasie spotkania z parlamentarzystami przedstawiciele mediów, w tym my, zadali senatorowi i posłom szereg pytań. Więcej o tym przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego".

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kto pomoże... #2002582 | 88.220.*.* 1 cze 2016 06:53

  działkowiczom? Przystanek autobusowy z ul. Moniuszki został daleko przeniesiony od ogródków działkowych. Z tego przystanku na ul. Moniuszki najczęściej korzystali ludzie starsi, mający problemy z chodzeniem , często objuczeni plonami z działki. PYTAM SIĘ CO ZROBIŁ W TYM ZAKRESIE BURMISTRZ I RADNI URZĘDU MIEJSKIEGO?

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andi #2002219 | 82.164.*.* 31 maj 2016 13:00

   Protas, Prokocki. PO........... proszę !!!! Nic na P przecież to juz było

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. do redakcji #2001998 | 79.190.*.* 30 maj 2016 22:12

    Poproszę o link do archiwum z artykułem w którym opisujecie podobną inicjatywę ale z udziałem Pisu . Przecież w Bartoszycach jest rodzimy poseł . Dobra importowane są tu mile widziane , ale tylko w formach gościnnych . No chyba że mamy na uwadze kolejną hiper inwestycję w postaci Term . Mniej propagandy reżimowej szanowna redakcjo , a bliżej ludzi .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Cennicy #2001963 | 83.9.*.* 30 maj 2016 20:46

     Prosimy o pomoc,mianowicie,nie dopuście do rozwiązania naszej wyjątkowej klasy formacji,bo zacznie się bezpłatny przemyt,ponadto walczymy z wszelkiej maści terrorystami,dezaktywujemy ładunki wybuchowe itd.Tacy jesteśmy.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

    2. adek #2001823 | 31.1.*.* 30 maj 2016 17:11

     i co będą tam werbować na marsze KOD-u?

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (6)
     2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5