W Bartoszycach odbyły się powiatowe obchody święta strażaków

2016-05-20 14:09:03(ost. akt: 2016-05-20 14:48:01)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Na placu za Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się uroczystości związane z obchodami święta strażaków.
Uroczystość miała scenariusz typowy dla tego typu przedsięwzięć. Było więc wciągnięcie flagi państwowej na... podnośnik, były przemówienia i życzenia dla strażaków.

Święto jest zawsze okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie oraz nagród. Tak było i tym razem. Podziękowania otrzymali strażacy odchodzący na emeryturę oraz osoby zasłużone dla tej formacji.

Komendant powiatowy straży pożarnej Andrzej Harhaj sporo miejsca poświęcił od dawna wyczekiwanej, a wykonanej kilka miesięcy temu termomodernizacji budynku. Dziś już nie straszy on starą elewacją. Uroczystość była okazją do podziękowań samorządom, które "zrzuciły się" na tę inwestycję oraz pracownikom starostwa, którzy przygotowywali dokumentację.

Ważnym elementem było również ogłoszenie, iż Wojskowa Straż Pożarna z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5