Dwa medale podczas MP juniorów młodszych w taekwondo

2016-05-16 10:11:56(ost. akt: 2016-05-16 11:09:56)
Michał Kuźniak (na podium drugi z prawej) podczas dekoracji w Nowej Rudzie

Na podium turnieju w Nowej Rudzie stanęło dwoje zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo: Katarzyna Rutkowska oraz Michał Kuźnak.
Oboje zdobyli brązowe medale. Katarzyna Rutkowska zajęła trzecie miejsce w układach formalnych. Stoczyła cztery pojedynki, z których wygrała trzy. W półfinale uległa późniejszej mistrzyni kraju — Kindze Sztuckiej z KST Głubczyce.

Brązowym medale zakończył się także udział Michała Kuźniaka w walkach w kat. do 70 kg. On na matę wychodził trzykrotnie. Najpierw pokonał Arkadiusza Słomiana (Wojownik Kłobuck), potem wygrał z Łukaszem Polisem (Orient Kłobuck).

Dzięki temu znalazł się w strefie medalowej. Jednak przeszkodą nie do przejścia okazał się półfinałowy rywal Kuźniaka — Sewarian Widerski (MKST Mińsk Mazowiecki).

To kolejny medal poważnych zawodów zdobyty Przez Michała w tym roku. Ostatnio stanął on na podium Pucharu Europy Polish Open WAKO w kickboxingu, gdzie wygrał walki kadetów w swojej kategorii wagowej.

W punktacji klubowej Bartoszycka Szkoła Taekwondo wywalczyła w Nowej Rudzie 15. miejsce (20 pkt). Łącznie sklasyfikowane zostały 53 kluby.