Sporo biegania dla zawodników z Gimnazjum nr 1 oraz MDK UKS Jedynka

2016-05-03 11:59:38(ost. akt: 2016-05-03 12:13:31)
Kilka startów w ostatnim czasie zaliczyli lekkoatleci z Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach oraz MDK UKS Jedynka.
Uczennice Gim nr 1 w Bartoszycach drużynowymi mistrzyniami województwa

W Ostaszewie koło Lubawy rozegrano Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii biegnąc w składzie:
Karolina Greber, Katarzyna Kuczyńska, Karolina Marzec, Weronika Konowrocka, Natalia Kruk, Martyna Rożek, Urszula Powierża.

Indywidualnie K. Greber wywalczyła brązowy medal, K.Kuczyńska była czwarta, a K. Marzec piąta. Wysokie piąte miejsce na dystansie 1000 m zajął Jakub Dunajewski z SP 1 w Bartoszycach.

Srebrny medal mistrzostw województwa dla sztafety Gim nr 1

W Iławie, w Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych startowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach.

Sztafeta składała się z pięciu dziewcząt, które biegały dystans 800 m każda i pięciu chłopców, którzy mieli do pokonania dystans 1000 m każdy. Świetna postawa całej drużyny zaowocowała srebrnym medalem mistrzostw.

Skład sztafety: Karolina Marzec, Karolina Greber, Katarzyna Kuczyńska, Natalia Kruk, Weronika Konowrocka, Dawid Michalec, Przemysław Motylewski, Patryk Pieczułajtis, Maciej Monkiewicz, Bartłomiej Pawłowski
. Rezerwowi: Urszula Powierża i Jakub Surowiec
. Opiekunowie: Magdalena Lewandowska, Tadeusz Albin, Zbigniew Kuśnierz, Mirosław Figat.

Mityng lekkoatletyczny w Działdowie

Startem w mityngu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zawodnicy MDK UKS Jedynka Bartoszyce rozpoczęli sezon letni.

Oliwia Połujanska wygrała bieg młodziczek na dystansie 600 m z czasem 1min.42,53sek.
 Karolina Greber zajęła pierwsze miejsce w kategorii open w biegu na dyst. 1000 m z czasem 3min.11,73sek. W tym samym biegu Katarzyna Kuczyńska była trzecia.

Bartłomiej Pawłowski był pierwszy, a Michał Dziaduszek drugi w biegu młodzików na dyst. 1000 m.
 Patryk Pieczułajtis wygrał bieg młodzików na dyst. 100 m i był drugi na dyst. 300 m.
Andrzej Dańków ukończył bieg na dyst. 600 m szkół podstawowych na czwartym miejscu.