Książka przyjacielem przedszkolaka

2016-04-23 14:00:00 (ost. akt: 2016-04-23 11:13:04)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Dzieci z przedszkola nr 2 włączyły się w obchody Światowych Dni Książki odwiedzając księgarnię. Wspólnie wybrały książkę, którą kupiliśmy, aby móc ją przeczytać w przedszkolu. Odwiedziły też bibliotekę.
23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich. Obchody tego święta mają na celu promocję czytelnictwa, ochronę praw autorskich oraz własności intelektualnej.

Wprowadzając dziecko w świat książek, bajek dzieci z grupy „Krasnoludki” Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach zaprosiły rodziców do codziennego czytania.

Książka jest źródłem wiedzy, przeżyć, emocji. Dzięki niej dzieci mają okazję poznawać otaczający świat, dobro, reagować na złe zachowania, uczyć się właściwego postępowania, wzbogacać słownik i wyobraźnię.

Czytając dzieciom dajemy przykład prawidłowej mowy, nasycamy je emocjami pomagając dzieciom odczuwać i wyrażać emocje . Poprzez bajki stwarzamy okazję do utożsamiania się z bohaterami, interpretowania różnych sytuacji, przezwyciężania trudności, rozwiązywania problemów.

Bajki podnoszą samoocenę dziecka, poprawiają jego nastrój. Podczas słuchania bajek dziecko się odpręża, relaksuje, wycisza, sprzyja to też większej koncentracji uwagi. Czytanie bajek pobudza wyobraźnię, twórczość, kreatywność.

Dzieci z naszej grupy włączyły się w obchody Światowych Dni Książki odwiedzając księgarnię. Obejrzały zgromadzone tam książki, dowiedziały się jak szybko można znaleźć daną książkę w zgromadzonym księgozbiorze. Wspólnie wybrały książkę, którą kupiliśmy, aby móc ją przeczytać w przedszkolu.

Pragnąc, aby przedszkolaki chętnie sięgały po książki, słuchały a w przyszłości czytały je, dzieci oglądały prezentację multimedialną i słuchały utworów J. Brzechwy przygotowaną przez panią z Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach, odwiedziły Bibliotekę dla dzieci, gdzie zapoznały się z pomieszczeniami, księgozbiorem oraz słuchały bajek czytanych przez panią bibliotekarkę.
 
Podsumowując: naprawdę warto czytać dzieciom!

Jolanta Dzik, Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5