"Po sąsiedzku" dostępne podczas targów

2016-04-21 15:10:00(ost. akt: 2016-04-21 15:32:35)

Autor zdjęcia: Siergiej Błagow

W kaliningradzkim kompleksie wystawowym Baltic-Expo odbyły się jedne z najpopularniejszych targów tego roku: "Jantur" i "Amber Baltic". Obie nazwy nawiązują do tematyki targów: pierwsza odnosi się do branży turystycznej, drugiej chyba nie trzeba tłumaczyć.
W ciągu trzech dni targi odwiedziło kilka tysięcy osób. „Bez bursztynu nie ma kaliningradzkiej turystyki” — bazując na takim stwierdzeniu organizatorzy przeprowadzili w tym samym czasie dwie wystawy.

Postulat ten znalazł nawet swoje odzwierciedlenie w nazwie jednej z nich. ”Jantur” to zlepek dwóch rosyjskich wyrazów – bursztyn i turystyka. Potwierdzeniem powyższych słów był fakt, że jednymi z pierwszych uczestników targów byli chińscy turyści.

W Chinach panuje obecnie moda na bursztyn, dlatego gotowi są oni kupować go w dziesiątkach kilogramów. Chwilę po otwarciu handel kwitł więc w najlepsze. Łącznie na targach jubilerskich "Amber Baltic" swoje produkty zaprezentowało ponad 120 firm. Były to głównie ozdoby, pamiątki lub po prostu czysty bursztyn.

Jeśli chodzi o targi "Jantur", konkurencję dla kaliningradzkich firm stanowiły firmy z Polski, pochodzące przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego. Mieszkańcy Kaliningradu od zawsze byli zainteresowani wyjazdami do Polski, jednak po ostatnich zmianach w stosunkach między Rosją a Unią Europejską napływ turystów z Rosji znacząco zmalał.

Fot. archiwum
Targi były więc doskonałą okazją do przypomnienia, że mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego są w Polsce zawsze mile widziani.

Na obu wystawach, które połączyła obecność firm rosyjskich i polskich, tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli gazety „Po Sąsiedzku”. Uczestnicy targów zapytani o tę gazetę zgodnie twierdzili, że zawiera ona wiele przydatnych informacji, jest tu znana i chętnie czytana.

My natomiast przypominamy, że najnowszy numer „Po Sąsiedzku” jest dostępny na każdej imprezie targowej Baltic-Expo. Najbliższe targi odbędą się w dniach od 21 do 23 kwietnia. Będą to „Jarmark nieruchomości. Usługi bankowe”, „Działka. Sad. Ogród” oraz „Jarmark wiosenny”.

Pierwsze dwie nazwy zdradzają tematykę targów. Tematyką ostatnich będą natomiast artykuły pierwszej potrzeby, odzież, obuwie, kosmetyki. Na dni od 19 do 21 maja zaplanowano targi „Rodzinny świat”, na których zaprezentowane zostaną produkty dla domu, dzieci, a także usługi skierowane do rodzin.

tm

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5