Konkurs recytatorski u "Elizki"

2016-04-15 08:03:55 (ost. akt: 2016-04-16 07:30:55)
Druga edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego to efekt współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (coraz częściej zwanego „Elizką”) z Grupą Literacką Barcja. Dziewiętnastu uczestników świadczy o dużym zainteresowaniu twórczością regionalnych pisarzy i wzrastającej renomie konkursu.
Konkurs jest kontynuacją rozpoczętego rok temu projektu współpracy ZSP nr 2 z Barcją pod hasłem „Poeta w porę odkryty”.

— Przedsięwzięcie ma wymiar środowiskowy: integruje lokalną społeczność uczniowską z różnych szkół z regionalnym światem literackim. Ponadto ukazuje wielki potencjał i wrażliwość młodych ludzi — mówi Iwona Tadorowska, nauczyciel-bibliotekarz i współorganizatorka konkursu.


Z interpretacją wierszy lokalnych twórców zmagało się dziewiętnastu uczestników z ZSP nr 2, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 z Ukraińskim Językiem Nauczania. Ocenie podlegały: 
dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, dykcja, osobowość sceniczna.


Niezależne jury w składzie: Jerzy Sałata (przewodniczący), Katarzyna Janczewska-Pszczoła, Krzysztof Kowalski, po długich obradach ustaliło listę zwycięzców i wyróżnionych.


Laureatami zostali: 
Paulina Rogozińska – ZSP nr 2 (1. miejsce), 
Aleksandra Pieńkawa – Gimnazjum nr 2 (2. miejsce)
, Andrzej Osypowycz – ZSP nr 2 (3. miejsce)
. Wyróżnienia otrzymali:
 Patrycja Tatałaj oraz Karolina Zakaszewska – uczennice Gimnazjum nr 2
.

Wyróżnienia przyznane przez Barcję: Piotr Lewkowicz i Natalia Łatanyszyn (uczniowie Gimnazjum nr 3 z Ukraińskim Językiem Nauczania),
 Wiktoria Śliwińska (ZSP nr 2).
 Ponadto tytuł „Pupilka szkoły”, przyznawany corocznie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły, 
otrzymała Emilka Szarek.

— Bardzo się cieszę — dzieliła się wrażeniami dziewczyna. — Bon otrzymany w nagrodę pozwoli mi zakupić aż pięć książek — dodała.

Podczas obrad jury, recytatorzy i uczniowie ZSP nr 2 mieli okazję brać udział w spotkaniu z Barcjaninem — Arkadiuszem Monkiewiczem. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała także słów wstępu wygłoszonych przez popularnego wśród młodych ludzi Witolda Kiejrysa.

— To było piękne spotkanie, z młodymi ludźmi i poezją, z atmosferą powagi, uśmiechu i dowcipu — powiedział poeta. — Była to przednia zabawa, okraszana częstymi brawami i nagradzana porządnej jakości nagrodami — dodaje.


Spotkania z literatami wpiszą się już na stałe w kolejne scenariusze konkursu recytatorskiego. Każdy z poetów będzie miał okazję  prezentacji swojej twórczości i osiągnięć wśród młodzieży szkół naszego powiatu.

ZSP nr 2/kaza


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5