Przedszkolaki obiecały, że będą dbać o zdrowie

2016-04-12 19:54:13 (ost. akt: 2016-04-13 06:53:25)

Autor zdjęcia: Krystyna Sekita

Przedszkolaki z bartoszyckiej "dwójki" dowiedziały się dużo o marchewce i zrobiły z niej surówkę. Złożyły przyrzeczenie, że będą dbały o zdrowie. To wszystko z okazji Dnia Marchewki i Międzynarodowego Dnia Zdrowia.
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, w dniach 6-7 kwietnia obchodziły Dzień Marchewki oraz Międzynarodowy Dzień Zdrowia.

W środę dzieci, już od rana, słuchały przebojów związanych z marchewką. Po śniadaniu dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o marchewce jako zdrowym przedstawicielu grupy warzyw, uczestniczyły w quizie wiedzy o tym warzywie, następnie wspólnie z paniami wykonały surówkę z marchewki, każde dziecko mogło sprawdzić swoje umiejętności tarkowania lub mieszania warzyw.

Najprzyjemniejsze było zjadanie własnoręcznie wykonanego dania, skusiły się nawet dzieci, które na co dzień niechętnie zjadają surówki.

W dalszej części dnia przedszkolaki wykonały dużą sylwetę marchewki, która zajęła honorowe miejsce w sali, chętne dzieci wykonały dla niej pomarańczowy obrazek, wykorzystując stemple.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili. Następnego dnia kontynuowane były działania zdrowotne. Dzieci zostały zapoznane z hasłem tegorocznego dnia zdrowia ,,Pokonaj cukrzycę” – dowiedziały się co to za choroba i czym noże być spowodowana między innymi: nadwagą, siedzącym trybem życia.

Dzieci w obecności sylwety marchewki ,,okazu zdrowia” złożyły przyrzeczenie dbania o zdrowie , przypieczętowując to odciskiem własnego palca.

Przedszkolaki bardzo bobrze znają trzy najważniejsze zasady: zdrowe odżywianie, dużo ruchu i dbanie o higienę osobistą.

Działania prozdrowotne na stałe wpisują się w plan działań naszej grupy i przedszkola.
Krystyna Sekita

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5