Przedszkolaki w krainie bajek

2016-04-05 07:06:21 (ost. akt: 2016-04-05 07:14:44)

Autor zdjęcia: Krystyna Sekita

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2, z grupy "Misie", w poniedziałek 4 kwietnia obchodziły "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”.
Święto obchodzone jest 2 kwietnia – w dniu urodzin jednego z najbardziej rozpoznawalnych autorów książek dla dzieci – Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji dzieci z rodzicami wykonywali prace plastyczne przedstawiające ulubione postaci z bajek, z których powstała wystawa.

Tego dnia dzieci uczestniczyły w prezentacji multimedialnej pt. "Brzechwa dzieciom" przygotowanej przez Barbarę Kniwka z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach - Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną.

Przedszkolaki tego dnia przyniosły do przedszkolu swoje ulubione książki z bajkami, maskotki przedstawiające bohaterów bajkowych, oraz każdy przedszkolak stał się bajkową postacią, ubierając odpowiedni strój.

Sala zamieniła się w magiczna krainę gdzie spotkały się: księżniczki, rycerze, myszka Minnie, tygrysek, bałwanek, Piotruś Pan. Zabawa rozpoczęła się od wspólnego tańca przy piosence "Fantazja" oraz przedstawienia bajkowych postaci i odgadnięcia z jakiej bajki pochodzi.

Dzieci wysłuchały bajek czytanych z przyniesionych książek, odgadywały zagadki, rozpoznawały rekwizyty z różnych bajek, wspólnie ozdabiały zaczarowany zamek, wykonywały plakat "W świeci Bajek", który został zaprezentowany w holu przedszkola.

Dzieci podczas tańca przy piosence "Na wyspach Bergamutach" na zaczarowanej polanie wyłożonej folią bąbelkową stworzyły jedną bajkę, w której wystąpiły wszystkie postaci.

Przedszkolaki wesoło się bawiły, bajkowy dzień długo zapadnie w ich pamięci, oraz zachęci dzieci i rodziców do częstszego sięgania po książki.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5