W Grand Prix Polski walczyli seniorzy, w niedzielę będą juniorzy

2016-04-02 21:08:02 (ost. akt: 2016-04-02 21:38:41)
W niebieskim kasku Mateusz Miranowicz (Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

W niebieskim kasku Mateusz Miranowicz (Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bezledach odbywa się turniej Grand Prix Polski w nieolimpijskiej odmianie taekwondo. Sobota była dniem, w którym na matach rywalizowali seniorzy. W niedzielę wyjdą na nie juniorzy.
Organizatorem turnieju jest Bartoszycka Szkoła Taekwondo. Na zawody przyjechało prawie 40 klubów z całego kraju.

W sobotę w walkach, układach formalnych i technikach specjalnych rywalizowali seniorzy. Zwłaszcza pierwsza z tych konkurencji była bardzo widowiskowa. Widzowie mogli zobaczyć ponad 60 pojedynków, w których nie brakowało emocji, krwi, potu i łez.

Najlepszą zawodniczką tego dnia została Anna Dąbrowska ze Startu Olsztyn, która w dorobku ma już tytuły mistrzyni Europy i świata. W Bezledach zdobyła trzy medale: wygrała walki w kategorii do 56 kg oraz techniki specjalne, a w układach zajęła drugie miejsce.

W klasyfikacji medalowej mężczyzn po jednym złotym i jednym srebrnym krążku zdobyli Grzegorz Kraszewski (Taewo Warszawa) i Maciej Żuk (LKT Legnica). Pełne wyniki dostępne są w tym miejscu.

W sobotę szczęścia w rywalizacji z seniorami próbowało pięciu zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, przy czym tylko Mateusz Miranowicz był seniorem. Niestety, w walkach z dużo bardziej doświadczonymi rywalami to przeciwnicy byli górą.

Szansy na medale nasi zawodnicy szukać będą w niedzielnej części Grand Prix Polski, gdy na macie staną juniorzy.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5