Nikt jej nie mógł dogonić. Oliwia najszybsza w mistrzostwach młodzików

2016-03-15 12:00:00(ost. akt: 2016-03-14 13:36:59)
Oliwia Połujańska biegnie po złoty medal międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w przełajach

Autor zdjęcia: Archiwum MDK UKS Jedynka

Oliwia Połujańska wygrała w Kurzętniku bieg na 1500 m podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w przełajach. Na metę wbiegła niezagrożona.
Oliwia to ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski młodziczek. Nowy rok rozpoczęła od złotego medalu w przełajach. Podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików nie było na nią mocnych.

Zawodniczka MDK UKS Jedynka Bartoszyce prowadziła od startu do mety, którą minęła niezagrożona.

Bliski medalu na 3000 m był Bartłomiej Pawłowski. Biegł na czele niemal przez cały dystans. Osłabł dopiero w samej końcówce, co kosztowało go spadek o kilka pozycji. Ostatecznie linię mety minął jako 5.

W biegu na 2000 m 11. miejsce zajął Michał Dziaduszek, a 19. był Patryk Pieczułajtis. W zawodach rywalizowali młodzi lekkoatleci z Warmii i Mazur oraz Mazowsza.

Impreza była jednocześnie przełajowymi mistrzostwami naszego województwa w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W nich zawodnicy Jedynki zdobyli trzy medale.

Oliwia Połujańska była pierwsza na 1500 m (młodziczki), podobnie jak Bartłomiej Pawłowski na 3000 m (młodzicy), a Karolina Greber przybiegła druga na 2000 m (juniorki młodsze).

Ponadto Katarzyna Kuczyńska (juniorki młodsze) i Michał Dziaduszek (młodzicy) zajęli w swoich biegach piąte lokaty.