Krawczyki. Uczniom czytał i opowiadał komendant Jerzy Szostak

2016-03-09 14:54:17 (ost. akt: 2016-03-09 15:05:05)

Autor zdjęcia: archiwum SP w Krawczykach

Komendant Straży Miejskiej w Bartoszycach Jerzy Szostak spotkał się z uczniami szkoły w Krawczykach. Czytał im i opowiadał o zasadach bezpieczeństwa.
W piątkowe południe, nasze skromne progi odwiedził sam Komendant Straży Miejskiej w Bartoszycach – pan Jerzy Szostak. Przybył na specjalne zaproszenie uczniów i nauczycieli, by w szerszym gronie trochę poczytać i przypomnieć zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

W wiosennie udekorowanej na tę okazję sali zebrali się uczniowie i nauczyciele, by z zaciekawieniem słuchać fragmentów przygotowanych na tę okazję książek.

Młodsi z zapartym tchem wsłuchiwali się w opowieści o perypetiach Zezi, Gilera i Oczaka napisanych przez znaną piosenkarkę i mamę trojga dzieci - Agnieszkę Chylińską.

Dla starszych przypadł natomiast do gustu „Dziennik cwaniaczka” pisany trafiającym do młodzieży językiem i dotyczący bliskich im tematów, zagadnień.

Liczymy na to, że krótkie fragmenty odczytane przez naszego gościa zachęcą naszych podopiecznych do sięgnięcia po książkę, gdyż wiadomo, że problem nieczytania książek dotyczy wielu polskich szkół.

Podczas słuchania uczniowie mieli krótki przerywnik w postaci losowania nagród w czytelniczej loterii fantowej, która, mam nadzieję, na stałe zagości w tradycji naszej szkoły. Wystarczyło prawidłowo rozwiązać czytelniczą krzyżówkę, by stać się posiadaczem cennych gadżetów.

Nie zabrakło również przypomnienia naszym uczniom zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas przebywania w szkole oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Pan komendant wspomniał o zbliżającym się okresie wzmożonych prac polowych na wsi i o konieczności szczególnego dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w tym czasie.

Dodatkowo przywołał numery telefonów alarmowych, które są nam doskonale znane. Na koniec uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca strażnika miejskiego oraz z jakimi sprawami i problemami muszą sobie radzić pracownicy Straży Miejskiej w pobliskim mieście.

O tym, jak ważne jest nasze życie i zdrowie wszyscy doskonale wiemy. Jednak nie zaszkodzi, jeśli ktoś nam o tym od czasu do czasu przypomni i ukaże, jak często lekceważymy niektóre niebezpieczne sytuacje i sami je również stwarzamy.

Dlatego słowa i wskazówki pana komendanta na długo pozostaną w naszej pamięci.

Tymczasem mamy nadzieję, że zapoczątkowana tym spotkaniem współpraca naszej szkoły ze Strażą Miejską w Bartoszycach będzie się rozwijała.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5