Straż graniczna szuka kandydatów do służby. Wolne 32 etaty
2016-02-25 17:44:10(ost. akt: 2016-02-25 17:48:19)
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czekają 32 wolne miejsca pracy.
W-MOSG ochrania lądową granicę Polski z Federacją Rosyjską na długości prawie 200 km. Zadania służbowe zapisane w ustawie o SG realizuje poprzez 11 Placówek W-MOSG.
Służba w Straży Granicznej daje możliwość:
- służby w instytucji stojącej na straży przepisów prawa jako gwaranta ładu porządku publicznego,
- rozwoju osobistego,
- stabilizacji zawodowej,
- podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
- służby w instytucji stojącej na straży przepisów prawa jako gwaranta ładu porządku publicznego,
- rozwoju osobistego,
- stabilizacji zawodowej,
- podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Od kandydatów oczekujemy:
- umiejętności współpracy w zespole,
- zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego,
- nastawienia na rozwój zawodowy,
- komunikatywności,
- kreatywności w działaniu.
- umiejętności współpracy w zespole,
- zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego,
- nastawienia na rozwój zawodowy,
- komunikatywności,
- kreatywności w działaniu.
Postępowanie kwalifikacyjne jest dwuetapowe. Pierwszy etap rozpoczyna się od złożenia przez kandydata kompletnej dokumentacji, a następnie z osobą ubiegającą się do służby przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badania psychofizjologiczne.
Po pozytywnym zaliczeniu pierwszego etapu kandydat kierowany jest na drugi etap, który realizowany jest w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej (Koszalin lub Kętrzyn). Składa się on z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, testu pisemnego ze znajomości wybranego języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej.
Ponadto w ramach postępowania kwalifikacyjnego kandydat uzyskuje poświadczenie bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oraz orzeczenie o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Straży Granicznej wydane przez Rejonową Komisję Lekarską.
Kandydaci, którzy pozytywnie ukończą postępowanie kwalifikacyjne i uzyskają najwyższą liczbę punktów z drugiego etapu zasilą szeregi Straży Granicznej.
Osoby zainteresowane ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste zgłaszanie się w celu złożenia dokumentów wymienionych na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8–14.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Czytaj e-wydanie
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Gienio #1948150 | 195.136.*.* 7 mar 2016 16:59
Służba dla kraju ma wysokie wymagania... ja za te wymagania żądam miesięcznej płacy w wysokości 3000... Euro. Nie macie dla mnie takich pieniędzy? To żegnam ozięble! Za te marne polskie grosze nie opłaca się nadstawiać łba!
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz
Ja #1940387 | 46.215.*.* 26 lut 2016 00:12
niech sie najpierw do roboty wezma razem z celnikami w bezledach a nie na odprawe 4 samochodow trzeba czekac 40 min... brak slow
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz
momo #1940326 | 88.156.*.* 25 lut 2016 22:37
Jeżeli rzeczywiście z góry wiadomo kto zostanie przyjęty to po co w ogóle organizować tą całą szopkę z oficjalnym naborem? Zamiast tego oszczędzili by czas i sobie, i bezrobotnym, bo po co dawać złudną nadzieję i fatygować człowieka kawał drogi i wpędzać w koszta. Żeby chociaż jeszcze za autobus zwrócili... A róbta sobie co tam chceta, szkoda na to słów...
Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz
Bezledziak #1940204 | 83.9.*.* 25 lut 2016 20:29
Na przejściu,jest kilku otyłych,którzy łapią zadyszkę na odcinku maska-bagażnik,ale to nie oni są najgorsi,prym wiodą funkcjonariusze niepotrafiący poprawnie sformułować zdania.Jakie kryteria,co za standardy?
Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz
były kandydat #1940184 | 77.112.*.* 25 lut 2016 20:04
Szukają funkcjonariuszy śmiać mi się chce, dostaną się tylko same plecaki tylko ci którzy mają jakiegoś wujka albo kogoś z rodziny najlepiej w sztabie lub starszego oficera bo inaczej choć byś był idealny a plecak z grupą inwalidzką to i tak on się dostanie, taka już w Polsce rzeczywistość.
Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz