Spotkanie z leśnikiem w Przedszkolu Publicznym nr 2

2016-02-16 07:08:39 (ost. akt: 2016-02-16 07:12:50)

Autor zdjęcia: Urszula Kaczyńska

Dzieci wiedzą, jak należy dokarmiać ptaki. Poznały też niektóre ich gatunki. Wszystko to za sprawą leśniczego, który odwiedził przedszkolaki.
W Przedszkolu Publicznym nr 2 odbyło się spotkanie z leśnikiem, w którym brały udział dzieci z czterech przedszkolnych grup: „Skrzaty”, „Wiewióreczki”, „Pszczółki”, „Jeżyki”.

Spotkanie, które odbyło się 11 lutego, miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

Pan leśniczy z pasją opowiadał dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej.

Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę.

W ramach akcji zimowego dokarmiania ptaków „Ptasie jadło – ptasie radio” pan leśniczy przekazał przedszkolakom specjalne kule pełne ptasiego jedzenia. Po spotkaniu wysokokaloryczne „pyzy" zostały wywieszone przez dzieci w przedszkolnym ogrodzie i od razu cieszyły się powodzeniem okolicznych ptaków.

Na zakończenie spotkania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” pan Leśniczy przeczytał dzieciom opowiadanie pod tytułem „Artystyczny las” którego dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem.

To była wspaniała lekcja przyrody.

Urszula Kaczyńska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: artykuł

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5