Kierowcy byli wściekli, bo przez wycinkę drzew musieli stać w korkach

2016-02-04 12:45:34 (ost. akt: 2016-02-04 16:56:53)
Korki na ulicy Bema w Bartoszycach

Korki na ulicy Bema w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Czwartkowe przedpołudnie 4 lutego przyniosło kierowcom w Bartoszycach wiele nerwów. Z powodu wycinki drzew przy ulicy Bema musieli oni stać w korkach.
— No kogoś chyba p... — denerwował się mężczyzna, którego spotkaliśmy na ulicy Bema. — Takie rzeczy to chyba tylko w Bartoszycach — dodał drugi.

W podobnym tonie wypowiadali się kierowcy. Niektórzy dzwonili nawet do naszej redakcji.

— Do Netto od szpitala jechałem 40 minut. W korkach stoją setki samochodów. Na przejazd czeka się nawet po pół godziny — złościł się jeden z nich.

Frustrację kierowców, ale i niektórych pieszych, wywołała wycinka dwóch drzew rosnących w pobliżu ronda Sybiraków (tego przy skrzyżowaniu na "Działki"). Prace z tym związane spowodowały utrudnienia w ruchu w tych okolicach. Sznurek samochodów sięgał nawet stacji benzynowej na wylocie w kierunku Bezled. Ruchem kierowali policjanci.

Wycinka odbyła się na zlecenie starosty. Przeprowadzili ją strażacy, a pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych sprzątali teren.

— Niestety, wycinki nie można było przeprowadzić na przykład wieczorem. Po pierwsze, w tych godzinach nie pracujemy. Po drugie, do tego przedsięwzięcia potrzebne były siły policyjne i były one dostępne właśnie dzisiaj. Zresztą wycinkę chcieliśmy zrobić jeszcze w czasie ferii — tłumaczy Karol Łomecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Wycinka odbyła się ze względów bezpieczeństwa.

— Po środowych wiatrach gałęzie zagrażały życiu przechodniów. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że spowoduje to utrudnienia w ruchu, ale Nie można było z tym zwlekać. Pozostawienie tych gałęzie groziło tragedią — mówi Łomecki.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pisior #1926951 | 178.56.*.* 7 lut 2016 10:47

  Widzę, że cenzura w GB działa skutecznie i o Sz.P.Łomeckim wolno pisać tylko w samych superlatywach. POzdrawiam:)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. kuj #1926068 | 94.254.*.* 5 lut 2016 20:56

  na starym cmentarzu przy nowej plebanii na działkach na ul Wiejskiej stoi stara dziurawa lipa jeden konar już padl czekam jak drugi zwali się na droge oby nikt wtedy tamtędy nie jechal i nie szedł,parkowac na cmentarzu można drzew wycinac nie!!???

  odpowiedz na ten komentarz

 3. z powiatu #1925488 | 83.31.*.* 5 lut 2016 12:43

  Nie nawidze tego miasta; zero zieleni...puste takie, zero atrakcji, miasto widmo; gdyby nie ta granica to zero null.....nawet wyglądu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkaniec #1925425 | 37.248.*.* 5 lut 2016 11:20

   W kolejkach na granicy stoicie czasami kilka godzin i jakoś Wam nie przeszkadza

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Monia #1925420 | 37.248.*.* 5 lut 2016 11:13

    Narzekacie na rosnące drzewa przy drodze, wycinają narzekacie na korki... ludzie to nie ich wina ,że nie ma innej drogi przejazdowej z jednego końca miasta na drugi. Zlecono im taką robote i wykonują co muszą... a co do ich godzin pracy, otóż drogowcy z zarządu posiadają także dyżury... nie raz w nocy bądź nad ranem jeździli usuwać skutki wichur czy odśnieżali drogi... narzekać każdy może taka już chyba mentalnośc...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (29)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5