Kulturalne Czwartki - Jolanta Sołowiej
2016-01-19 11:55:00(ost. akt: 2016-01-19 11:59:19)
Założeniem cyklu spotkań "Kulturalne Czwartki" jest przekonanie społeczności lokalnej do pielęgnowania talentów, pasji oraz rozwoju zainteresowań w celu wykorzystania ich także do budowy własnej kariery. Tym razem naszym gościem będzie Jolanta Sołowiej.
KULTURALNE CZWARTKI - cykl czwartkowych spotkań ludzi z pasją. Są to spotkania z wyjątkowymi ludźmi: artystami, animatorami sportu, miłośnikami podróży, artystycznymi wizjonerami, ale przede wszystkim z ludźmi z wielkim apetytem na życie.
Spotkania z gośćmi (wywiady) są połączone z praktyczną prezentacją ich uzdolnień i umiejętności.
"Kulturalne czwartki" to swoista promocja tych, którzy cenią wolność, kochają życie i biorą los w swoje ręce. Głównym założeniem tego cyklu spotkań jest przekonanie społeczności lokalnej do pielęgnowania swoich talentów, pasji oraz rozwoju zainteresowań w celu wykorzystania ich także do budowy własnej kariery zawodowej.
Bo przecież pasja uszlachetnia, dodaje skrzydeł, napełnia energią i dzięki niej tworzymy rzeczy niezwykłe...
Gościem następnego spotkania 28 stycznia 2016 r. o godzinie 19 będzie Jolanta Sołowiej - solistka i kameralistka koncertująca na terenie całej Polski i poza jej granicami. Brała udział w prawykonaniu „Litanii Gietrzwałdzkiej” Józefa Świdra. Ma w swoim dorobku nagrania dla Radia Olsztyn, Radia Kielce i Programu II PR.
Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzyki organowej i kameralnej, m.in. w Winnicy na Ukrainie, w Kaliningradzie, w Olsztynie, Jędrzejowie, Radomiu, Żarnowcu, Pasymiu, Ostrowcu Świętokrzyskim.
Śpiewała m.in. z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Orkiestry Kameralnej Filharmonii w Winnicy oraz Łódzkiej Orkiestry Kameralnej. Ma w repertuarze duety Antonina Dworzaka, arie i duety z kantat J. S. Bacha oraz kolędy Feliksa Nowowiejskiego. Współpracuje i koncertuje z mezzosopranistką Moniką Kolasa-Hladikovą oraz olsztyńskim organistą i pianistą Jarosławem Ciecierskim.
Jest uznanym pedagogiem. Jej uczniowie zdobywali nagrody na konkursach wokalnych (m.in. Aleksandra Guzio – I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Młodych Wokalistów w Wilnie oraz Marcelina Russak – I miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. M. Stankowej w Olsztynie). Prowadzi również Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Olsztynie i zespół wokalny „Lira”.
W latach 1987-2009 była specjalistką od emisji głosu i solistką Chóru Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego im. prof. W. Wawrzyczka, z którym koncertowała m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Grecji, Meksyku i Argentynie oraz we Włoszech. Obecnie pracuje jako pedagog śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Olsztynie, jest również wicedyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Olsztynie.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu i olsztyńskiego koła Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Jest jedną z prowadzących warsztaty dla uczestników Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.
W 2009 r. otrzymała odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".
bdk
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bdk
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez