Co to będzie za turniej! Przyjadą Legia, Jagiellonia i Zawisza

2015-11-26 08:38:18 (ost. akt: 2015-11-26 11:22:25)
W 2013 roku turniej Legia Bart wygrali piłkarze Arki Gdynia. Tak cieszyli się z pokonania w finale Legii Warszawa

W 2013 roku turniej Legia Bart wygrali piłkarze Arki Gdynia. Tak cieszyli się z pokonania w finale Legii Warszawa

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Znane są już drużyny, które w czerwcu przyszłego roku zagrają w kolejnej edycji turnieju piłkarskiego dla 10-latków Legia Bart w Bartoszycach.
Fama o turnieju rozchodzi się coraz większym kręgiem, stąd akces przyjazdu w czerwcu przyszłego roku do Bartoszyc zgłosiło ponad 20 klubów.

Liczba miejsc była jednak ograniczona. Limit wynosił 16 zespołów. Po raz pierwszy w historii turniej będzie trwał aż trzy dni. Dotychczas rywalizacja zamykała się jednego dnia.

Nowością będzie też mecz towarzyski Przyjaciele BOSiR-u — Reszta Europy. Zostanie on rozegrany 11 czerwca (g. 20), a w drugiej z tych drużyn zobaczymy trenerów, którzy przyjadą do Bartoszyc na turniej ze swoimi zespołami.

Siódmy w historii turniej Legia Bart o puchar prezesa KP Legia Warszawa zostanie rozegrany w dniach 10-12 czerwca na obiektach sportowych przy ul. Bema.

Jak już policzyli organizatorzy, rozegranych zostanie 88 spotkań, udział w nich weźmie 244 zawodników, którzy spędzą na boiskach łącznie 1320 minut. Do tego oczywiście tysiące akcji, mnóstwo goli i jedna miłość — piłka nożna.

Organizatorami turnieju Legia Bart 2016 są: Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta Bartoszyce, Starostwo Powiatowe, MBKS Victoria Bartoszyce.

Patronat honorowy sprawuje Polski Związek Piłki Nożnej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest "Goniec Bartoszycki".kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5