Wojewódzka konferencja w ramach kampanii Białej Wstążki

2015-11-25 14:35:00(ost. akt: 2015-11-25 20:14:50)
Warmińsko-Mazurscy Kawalerowie Białej Wstążki czyli (od lewej) insp. Marek Walczak, asp. Arkadiusz Tobisz, st. sierż. Krzysztof Leśniewski.

Warmińsko-Mazurscy Kawalerowie Białej Wstążki czyli (od lewej) insp. Marek Walczak, asp. Arkadiusz Tobisz, st. sierż. Krzysztof Leśniewski.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Trzech policjantów zostało wyróżnionych odznakami "Warmińsko—Mazurski Kawaler Białej Wstążki" podczas konferencji wojewódzkiej poświęconej przemocy wobec kobiet zorganizowanej w Dębówku. Wśród nich jest dwóch dzielnicowych z naszego powiatu.
W Dębówku koło Bartoszyc zorganizowano V Wojewódzką Konferencję w ramach kampanii „Biała Wstążka” pn. „Czego Jaś się nie nauczy – tego Jan nie będzie umiał”. W konferencji udział wzięli eksperci zajmujący się tematyką przemocy w rodzinie, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, policji, wymiaru sprawiedliwości, samorządów gminnych i miejskich oraz wojewódzkiego, szkolnictwa wyższego a także osoby zainteresowane. Organizatorem konferencji był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wójt gminy Bartoszyce i stowarzyszenie Wspólny Dom.

W tym roku uczestnicy konferencji zajęli się przemocą stosowaną przez mężczyzn. — Jeśli chłopcy zostaną wychowani w domach wolnych od przemocy, i to od przemocy nie tylko fizycznej ale i psychicznej, to nie będą jej stosowali w swoim dorosłym życiu — mówił Michał Tatarek, pełnomocnik zarządu województwa ds. wdrażania programów profilaktycznych.

Po wstępnych powitaniach uczestników konferencji i przedstawieniu jej tematyki trzech policjantów otrzymało wyróżnienia marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Odznaki „Warmińsko-Mazurski Kawaler Białej Wstążki” otrzymali: insp. Marek Walczak – komendant wojewódzki policji w Olsztynie, asp. Arkadiusz Tobisz – dzielnicowy w komisariacie policji w Górowie Iławeckim oraz st. sierż. Krzysztof Leśniewski – dzielnicowy KPP w Bartoszycach działający na terenie gminy Bartoszyce.


Policjanci zostali wyróżnieni za działalność związaną z ograniczaniem zjawiska przemocy domowej nie tylko w ramach obowiązków służbowych ale też znacznie wykraczającą poza nie.

Biała wstążka to symbol Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet przypadającego 25 listopada. Ten dzień rozpoczyna też 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. Kampania Biała Wstążka skierowana jest do mężczyzn. Ideą kampanii jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec kobiet i promowanie wzorca mężczyzny, który nie krzywdzi a chroni.Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stephan #1869803 | 91.196.*.* 30 lis 2015 18:55

  Najlepszym Dzelnicowym w Górowie Iławeckim był Pan Kocioł, ale już nie ma takich wspaniałych policjantów jak On !!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. znajomy #1867538 | 195.136.*.* 27 lis 2015 12:46

   Pan Arek - taki powinien być policjant! Pomógł koledze mimo, że był z rodziną w czasie prywatnym. Gratuluję!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #1866044 | 81.15.*.* 25 lis 2015 18:09

   Gratulacje. Ale skoro piszecie o dzielnicowym z Górowa to dlaczego nie umieściliście artykułu bezpośrednio na stronie Górowa?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5