"Pszczółki" z przedszkola dały serię jesiennych występów

2015-11-16 19:07:24 (ost. akt: 2015-11-18 10:25:04)
Dzieci z przedszkola nr 2 zagrały w jesiennym przedstawieniu m.in. w DPS w Bartoszycach.

Dzieci z przedszkola nr 2 zagrały w jesiennym przedstawieniu m.in. w DPS w Bartoszycach.

Autor zdjęcia: Ewa Przybytek

Dzieci z grupy "Pszczółki" wystąpiły ze spektaklem "Jesień, krasnal i poziomki" nie tylko w swoim przedszkolu. Swoje aktorskie umiejętności prezentowały także podopiecznym DPS i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach.
Dzieci 5-letnie z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach lubią jesień i dlatego wspólnie ze swoją panią Ewą Przybytek przygotowały teatrzyk pt. „Jesień, krasnal i poziomki”.

30 października teatrzykiem tym umiliły „Bal jesieni”, który odbył się w przedszkolu. 2 listopada nasi mali aktorzy zaprosili na swój występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze swoją panią Martą Chilimończyk.

Po występie przedszkolaki zaprosiły swoich kolegów do zabaw tanecznych oraz do wspólnej zabawy w kącikach zainteresowań.

Natomiast 4 listopada „Pszczółki” przyjęły zaproszenie pani Agnieszki Jankowskiej do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tam dzieci prezentowały swoje umiejętności aktorskie przed dziećmi niepełnosprawnymi. Zaprosiły też dzieci do wspólnej zabawy przy jesiennych piosenkach.

Z kolei 5 listopada wybraliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Program artystyczny sprawił ogromna radość podopiecznym. Na ich twarzach widniały uśmiechy zadowolenia i radości. Warto było odwiedzić te placówki, aby zobaczyć uśmiechnięte twarze oraz łzy wzruszenia.

Z pewnością było to dla naszych przedszkolaków nie lada przeżycie, bowiem po raz pierwszy występowały przed tak różną publicznością. Takie doświadczenie z pewnością będzie procentować na przyszłość. Wszystkie dzieci sprostały zadaniu i należą im się ogromne brawa za odwagę oraz talent aktorski.

Ewa Przybytek


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5