Pasowanie w przedszkolu nr 2

2015-11-13 11:07:06 (ost. akt: 2015-11-13 11:13:31)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Za pomocą zaczarowanego ołówka trzyletnie dzieci z bartoszyckiej "dwójki" pasowała na pełnoprawnych przeszkolaków dyrektorka placówki. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodziców.
Dzieci trzyletnie mają już za sobą trudny okres adaptacji. 5 i 6 listopada br. w grupie „Misie” i grupie „Krasnoludki” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka ” z udziałem rodziców.

Było to pierwsze publiczne wystąpienie przedszkolaków, które z wielkim zaangażowaniem, zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: mówiły wiersze, śpiewały  piosenki, tańczyły.

Najważniejszą częścią uroczystości  była chwila wstąpienia trzylatków do społeczności przedszkolnej. Dzieci złożyły przedszkolne ślubowanie, a pani dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.

Rodzice również  ślubowali zapewniając, że sprostają nowym wyzwaniom w wychowaniu przedszkolaków. Uwieńczeniem ceremonii było otrzymanie pięknego dyplomu.

Po emocjach związanych z pasowaniem odbył się słodki poczęstunek przygotowany przy współudziale rodziców, który był okazją do bliższego poznania się rodziców, do tworzenia nowej społeczności przedszkolnej. 

Dla naszych przedszkolaków był to wyjątkowy dzień.

M.Mysiewicz, K.Sekita, J.Dzik, D.Banach


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5