Bartoszyce: Wicznaja Pamjat dla ofiar katastrofy smoleńskiej

2010-04-16 16:21:22(ost. akt: 2010-04-16 19:28:50)
Chrystos Woskres iz mertwych, smertiu smert’ podoław i tym, szczo w hrobach żyttia daruwaw. Tymi słowami zakończyli uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach piątkową modlitwę w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
Chrystus zmartwychwstał, śmiercia pokonał śmierć i tym, co u grobach darował życie. Te słowa śpiewają Ukraińcy w cerkwiach w okresie wielkanocnym. Nimi też zakończyły się piątkowe uroczystości w ukraińskiej szkole w Bartoszycach.

W piątek o godzinie 12.00 cała szkolna społeczność modliła się w intencji ofiar. Modlitwie przewodniczyła katechetka s. Franciszka Sałamaszek oraz grupa muzyczno-religijna „Dar lubowi”. Dzieci w języku ukraińskim i polskim modliły się za tragicznie zmarłych Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. dostojnych.

W trakcie modlitwy czytano słowa Ewangelii św Jana: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki…” dają nam wszystkim nadzieję i wiarę na zmartwychwstanie i życie wieczne.


„Dar lubowi”. zaśpiewał między innymi pieśń Tomasza Starzyńskiego „Dlaczego?”

„Dlaczego, to musiało się stać?
Dlaczego, oni musieli spaść ? …
Dlaczego, to był ostatni lot?
Dlaczego, są już daleko stąd…”
(T. Starzyński)

Wicznaja Pamjat – Chrystos Woskres!
Łączymy się w bólu i wyrażamy szczere współczucie bliskim ofiar tragedii.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSzUJN w Bartoszycach


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5