Bal Jesieni w przedszkolu nr 2

2015-11-04 07:18:38 (ost. akt: 2015-11-04 07:23:45)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Przedszkolaki z bartoszyckiej "dwójki" wcieliły się w leśne skrzaty, jeżyki, wróżki, muchomorki i jesienne ludziki. Tak przygotowały się na Bal Jesieni, który odbył się 30 października.
Słonecznie i radośnie za oknem, tak jak w naszym przedszkolu. A to wszystko za sprawą Balu Jesieni, który odbył się 30 października.

Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, która niestety nie mogła uczestniczyć w Balu, przybyły leśne skrzaty, wróżki, jeżyki, muchomorki i wiele innych jesiennych ludzików.

Pani Jesień napisała do dzieci list w którym przeprosiła za nieobecność, przekazała wskazówki dla prowadzących, p. Gosi Kuźmowicz oraz p. Kasi Janowczyk i życzyła miłej zabawy. Bal rozpoczął się niespodzianką przygotowaną przez najstarszą grupę ,,Pszczółki", był to teatrzyk pt. ,,Krasnal, jesień i poziomki".

Dalej muzyka radośnie grała i wszystkich przedszkolaków do tańca porywała. Przerywnikami w tańcach były przygotowane zabawy i konkurencje, min: ,,Obieranka"- była to zabawa dla pań, których zadaniem było obranie jabłka. Dzieci kibicowały, a panie walczyły o zwycięstwo.

Wygrały dwie panie: p. dyrektor Anna Chlimończyk oraz p. Ewa Przybytek, których skórki były najdłuższe.

Przed balem ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci wraz z rodzicami pt. ,,Naszyjnik Pani Jesieni". Konkursowych naszyjników wpłynęło aż 48, z czego się bardzo cieszymy. Wszystkie prace zostały nagrodzone oraz wyeksponowane w holu przedszkola.

Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy na twarzach. Na zakończenie każda grupa otrzymała kosze z pięknymi, rumianymi jabłkami, które zabrały do domu.

Janowczyk Katarzyna
Kuźmowicz Małgorzata


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5