No nareszcie! Seniorzy przełamali fatalną serię

2015-10-17 19:32:42(ost. akt: 2015-10-23 21:13:49)
Ten mecz Victoria Bartoszyce musiała wygrać. Po czterech kolejnych porażkach w piłkarskiej klasie okręgowej drużyna seniorów wygrała w 13. kolejce z Pojezierzem Prostki.
Victoria zagrała z Pojezierzem w dość osłabionym składzie. Dlatego od pierwszej minuty w składzie pojawił się trener Kamil Szajda, a debiut w tym sezonie zaliczył napastnik Paweł Gajkowski. Na domiar złego jeszcze w pierwszej połowie karetka zabrała z boiska kontuzjowanego Artura Butniewicza.

Mimo tego Victoria pokonała rywali na swoim boisku 3:0 (2:0). W pierwszej połowie bramki dla gospodarzy strzelili Ernest Tucholski i Tomasz Osipowicz, a zaraz po przerwie trzeciego gola zdobył Hubert Lis.

To pierwsza od pięciu kolejek wygrana drużyny seniorów i dopiero piąte zwycięstwo w powoli kończącej się rundzie. Pokonanie drużyny z Prostek dało Victorii awans w tabeli na, jak na razie, 9. miejsce (16 pkt, bramki 32:20).

W następnej kolejce bartoszyczanie znowu zagrają u siebie - tym razem z Wilczkiem Wilkowo.