Święto Drzewa w "Dwójeczce"

2015-10-14 12:16:10(ost. akt: 2015-10-14 12:22:54)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Przedstawiciele starosty bartoszyckiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa czytali bajki przedszkolakom z bartoszyckiej "Dwójeczki" podczas obchodzonego w tej placówce Święta Drzewa.
Wiedząc, że edukacja środowiskowa jest bardzo ważnym elementem we wszechstronnym rozwoju małego dziecka nauczyciele z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach, które już dwukrotnie w ostatnich latach otrzymało międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi za podejmowane działania ekologiczne, zorganizowali Święto Drzewa.

Tegoroczna, już trzynasta, edycja święta przebiegała pod hasłem "Czytamy Drzewom", aby podkreślić związek pomiędzy naturą i literaturą. Przedszkolne Święto Drzewa swoją obecnością uhonorowały pracownice Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w imieniu starosty bartoszyckiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oddział Bartoszyce, które przeczytały drzewom i maluszkom z "Dwójeczki" mądre, wzruszające oraz wesołe opowiadania o otaczającym je świecie przyrody.

Pogoda była sprzyjająca, więc aby jeszcze bardziej podkreślić związek literatury z naturą, przedszkolne czytanie odbywało się również wśród drzew przyległego ogrodu.

Wszystkie dzieci słuchały z uwagą i były zachwycone nową formą czytania bajek. Przesłanie tych tekstów na długo zapadnie przedszkolakom w pamięci.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest akcja sadzenia drzew, co roku 10 października oraz wiele różnorodnych działań. Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska oraz Ministra Edukacji Narodowej i zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska, klimatu, sadzenia i ochrony drzew.
Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5