Warsztaty teatralne na wyciągnięcie ręki

2015-10-13 14:38:47 (ost. akt: 2015-10-13 14:51:21)

Autor zdjęcia: kaza

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto rozwijać swoje zainteresowania i kształcić umiejętności. Odwaga podczas publicznych wystąpień, emisja głosu, poprawność dykcji, znajomość lektur i interpretacja tekstów literackich to tylko nieliczne walory zajęć teatralnych. Młodzież ma je na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko podjąć decyzję.
Na pewno nie stracili czasu uczestnicy warsztatów i aktorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2: Milena Charchalis, Dagmara Pietkiewicz , Klaudia Witkowska, Kamil Mikołajczyk i Paulina Pietrzak. Po raz drugi wykazali się umiejętnościami aktorskimi w nowej formie teatralnej "Teatru przy stoliku".

— Taki spektakl to nowe doświadczenie, które wymaga skupienia i bogatej wyobraźni — twierdzi Kasia. "Serce boksera" Lutza Hubnera oraz "Engagement" Filipa Bajona — te dwie sztuki obejrzeli uczniowie I i II klas, obserwując grę aktorską swoich rówieśników. Stało się to możliwe dzięki aktorowi Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie — Marcinowi Kiszlukowi, który od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży naszej szkoły. I to z powodzeniem.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku grupa zdobyła główną nagrodę — Złotego Bakcyla w XXXVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych "Bakcyl". "Niebieska Niedźwiedzica" Joanny Chmielewskiej w reżyserii Marcina Kiszluka okazała się najlepszą sztuką, a absolwentka naszej szkoły Paulina Pietrzak, otrzymując nagrodę za grę aktorską — bezkonkurencyjną aktorką.
Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5