Żydowo. Trzy wydarzenia jednego dnia

2015-10-06 15:11:25 (ost. akt: 2015-10-06 15:15:13)
Wybory Samorządu Uczniowskiego w szkole w Żydowie

Wybory Samorządu Uczniowskiego w szkole w Żydowie

Autor zdjęcia: J. Siwińska

Dzień 30 września w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego był dniem wielkich atrakcji.
Uczniowie naszej szkoły wybierali nowy Samorząd Uczniowski, a po raz pierwszy opiekuna samorządu oraz Rzecznika Praw Dziecka na dany rok szkolny.

Wszystko odbywało się zgodnie z zasadami demokratycznych wyborów. Była komisja wyborcza, urna do głosowania oraz kabiny do zachowania tajności w głosowaniu. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w żywej i praktycznej lekcji wychowania obywatelskiego.

Po wyborach wychowawcy klas wraz z rodzicami zorganizowali niespodziankę — świętowano Dzień Chłopaka oraz urządzono „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Chłopcy w klasach otrzymali drobne upominki, a potem wyruszyliśmy do lasu.

Z daleka unosił się dym i pachniało ogniskiem przygotowanym przez rodziców dzieci klas 0–III. Taki dzień jest dobrą okazją na zintegrowanie nowo przybyłych uczniów do oddziału przedszkolnego i ich rodzin. Wszyscy ze smakiem zajadali pieczone ziemniaczki.

Pobyt zorganizowany na świeżym powietrzu jest dobrą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci i rodzin. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom.

D. Kowalik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5