Studenci bez internetu sesji nie zdadzą

2015-09-24 11:01:31(ost. akt: 2015-09-29 11:33:35)
Współcześni studenci nie wyobrażają sobie nauki bez korzystania z internetu. Niestety nie każdy mieszkaniec naszego województwa ma taką możliwość. Na mapie dalej są białe plamy w naszym regionie.
Dostęp do internetu dla wielu mieszkańców naszego województwa to wciąż niedostępny luksus. Z powodu ukształtowania terenu i warunków naturalnych, operatorzy sieci dostępowych nie byli dotąd w stanie dostarczyć szybkiego internetu wszystkim mieszkańcom Warmii i Mazur.
W ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej powstało 2295 km światłowodu, 216 węzłów dystrybucyjnych i 10 węzłów szkieletowych, dzięki którym, za pośrednictwem ostatniej mili, uda się podpiąć pod sieć miejsca, gdzie nie ma internetu lub jest słabej jakości.
W ubiegłym tygodniu m.in. w miasteczku akademickim Kortowo rozdawano ulotki zachęcające do wzięcia udziału w akcji chceinternet.pl.
W specjalnie przygotowanych broszurach chceinternet.pl dokładnie wyjaśniono jak można za pomocą strony internetowej oznaczyć miejsce, w którym nie ma internetu. Olsztyńscy studenci zdają sobie sprawę z możliwości jakie daje podłączenie do sieci. - W trakcie roku akademickiego korzystam ciągle z internetu. Wysyłamy sobie ze znajomymi notatki i informujemy się o różnych rzeczach związanych ze studiami – mówi Sebastian, student leśnictwa – Nie wyobrażam sobie nauki bez internetu – dodaje. Większość spotkanych przez nas studentów ma dostęp do internetu w swoich rodzinnych miejscowościach. Dzięki temu mogą korzystać z możliwości kontaktu ze znajomymi ze studiów i wykładowcami nie tylko w czasie roku akademickiego, ale również podczas wakacji i przerw świątecznych. Nad jeziorem Kortowskim spotkaliśmy dwie studentki weterynarii, które akurat odpoczywały po zdanym egzaminie poprawkowym. Czy na tak trudnym kierunku kształcenia również przydaje się korzystanie z sieci? - Internet przydaje się do studiowania, ale jest też moment kiedy się kończy. Oczywiście najpierw korzystamy z materiałów drukowanych, ale niestety nie każde hasło możemy znaleźć w notatkach. Wtedy szukam takich treści w sieci – opowiada Ada Zajączkowska. - Korzystamy też z grup swojego roku i kierunku – dodaje Angelika Baranowska z IV roku weterynarii. Wszystkie osoby, które nie posiadają obecnie internetu zachęcamy do odwiedzenia strony chceinternet.pl

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5