Weź internet na wakacje!

2015-08-13 21:07:47(ost. akt: 2015-09-28 21:09:47)
Wakacje. Słońce, plaża, jezioro - wymarzone warunki na letni wypoczynek! Lato to też czas, kiedy sporo się dzieje – koncerty, imprezy plenerowe, eventy... Żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami i dzielić się nimi z przyjaciółmi, warto mieć szybki internet!
W Olsztynie i okolicach w okresie wakacyjnym dzieje się sporo, a wielkimi krokami zbliża się zwieńczenie tego czasu, czyli pożegnanie lata z naszymi czytelnikami, które w tym roku będzie cyklem spotkań nad jeziorem Ukiel w Olsztynie 25 – 30 sierpnia. To świetna okazja do dobrej zabawy, przy której szybkie łącze internetowe zdecydowanie się przyda.

- Imprezy plenerowe to okazja do podzielenia się ze znajomymi informacjami o tym, gdzie jesteśmy i co robimy. Dzięki szybkiemu internetowi, zwłaszcza mobilnemu, możemy to zrobić np. za pomocą mediów społecznościowych, oznaczając się w danym miejscu czy publikując posty – mówi Maciej Bułkowski, Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim – Będąc na ciekawym wydarzeniu sportowym czy dobrym koncercie, można nagrać filmik lub zrobić zdjęcie i opublikować je w internecie, tak żeby zobaczyli je nasi znajomi. A jeśli zgubimy się w tłumie podczas takiej imprezy, często łatwiej znaleźć się używając popularnych serwisów społecznościowych i komunikatorów mobilnych niż tradycyjnie dzwoniąc.

Na plaży spotkamy się już niedługo, bo 29 sierpnia. Szykujcie się zatem na świetną zabawę i nie zapominajcie wziąć ze sobą telefonów z szybkim internetem, żeby na bieżąco dzielić się ze znajomymi pozytywną energią!

Jednocześnie zachęcam wszystkich do „oznaczenia się” na stronie chceinternet.pl. Portal jest częścią realizacji budowy sieci szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie na szybki internet, tym ta internetowa mapa „potrzeb” będzie dokładniejsza – mówi Maciej Bułkowski.

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5