29. kolejka klasy okręgowej: Granica Bezledy — Vęgoria Węgorzewo

2015-06-11 11:13:00(ost. akt: 2015-06-11 11:25:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Choć to przedostatnia kolejka, to dla drużyny z Bezled będzie to już ostatni mecz w sezonie.
Obie drużyny mają o co grać. Vęgoria jest wiceliderem, z szansami na awans do IV ligi. Za jej plecami czają się jednak aż trzy kluby, które także mogą jeszcze zająć premiowane miejsce. Błękitni Pasym mają punkt straty, Tęcza Biskupeic dwa, a Mazur Pisz cztery.

W dodatku Vęgoria przyjedzie do Bezled strasznie podrażniona ostatnią ligową porażką. Na swoim stadionie przegrała bowiem z Mazurem Pisz aż... 0:6! Piłkarze zrobią więc wszystko, by odzyskać zaufanie swoich kibiców i nie wyłączyć się z walki o awans.

Granica także ma o co grać. W jej wypadku chodzi o utrzymanie w lidze. Wygrana w sobotnim meczu mogłaby sprawę ułatwić. Na razie drużyna zajmuje 13. miejsce, do będącej przed nią Polonii Lidzbark Warmiński traci trzy punkty, ale ma lepszy od niej bilans bezpośrednich spotkań.

Gdyby Granica wygrała, przy jednoczesnej porażce polonistów z Tęczą, awansowałaby o jedno miejsce. A potem zostałoby tylko śledzenie ostatniej kolejki z pozycji kibica, bo drużyna z Bezled swój mecz już rozegrała awansem (przegrała 0:2 z Mazurem Ełk). Za tydzień Polonia zmierzy się na wyjeździe z Vęgorią.

Oczywiście może być też i tak, że nawet porażka nie sprawi, że Granica spadnie do A klasy, bo jak już pisaliśmy, na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do zakończenia wszystkich rozgrywek.

Mecz Granica — Vęgoria rozegrany zostanie w sobotę (g. 16). Poprowadzi je sędziowska trójka S. Sikorski (główny), D. Dębski, A. Szotrowski.

kwk


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5