Przedszkole Publiczne nr 2 promuje aktywność fizyczną

2015-06-04 07:53:03 (ost. akt: 2015-06-04 08:18:01)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Przedszkolaki z bartoszyckiej "dwójki" mają za sobą bardzo aktywny tydzień. Przyłączyły się bowiem do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Przedszkole publiczne nr 2 w Bartoszycach już po raz kolejny wzięło w akcji VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, której celem jest promowanie ćwiczeń fizycznych i aktywności w każdej postaci.

W tym  tygodniu zorganizowaliśmy szereg działań promujących aktywność fizyczną. W ten sposób zachęcaliśmy dzieci jak i ich rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Promowaliśmy różne formy aktywności, które dały dzieciom wiele radości , uczyły współdziałania, współzawodnictwa oraz propagowały zasady zdrowej rywalizacji. W dniach od 26 maja 2015 r. do 1 czerwca 2015 r. w przedszkolu codziennie organizowane były działania sportowe.

Pierwszego dnia przedszkolaki brały udział  w „Międzygrupowym turnieju sportowym”, w którym rywalizowały dzieci ze wszystkich grup. Każdy przedszkolak mógł się pochwalić swoimi umiejętnościami, na zakończenie każda grupa otrzymała gratulacje i dyplom.

W następnym dniu dzieci młodsze spotkały się w przedszkolnym ogrodzie, skąd wyruszyły bajkowym pociągiem do krainy różnej aktywności ruchowej. Z wyprawy tej maluchy wyniosły wiele radości.

W kolejnym dniu Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci ze starszych grup poznały zasady zabawy w grę terenową „Podchody”, które odbyły się w lasku miejskim TPD. Przedszkolakom bardzo podobała się zabawa w terenie z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych (szyszek, patyków, kamieni).


29 maja 2015 r. dzieci ze starszych grup wzięły udział w „Międzygrupowym turnieju piłki nożnej” i „Dwa ognie”. Drużyny chłopców rozgrywały mecze piłki nożnej a dziewczynki grały w „Dwa ognie”.

Rozgrywki te dostarczyły zawodnikom jak i kibicom wiele pozytywnych emocji. Ostatnim dniem sportu był „ Dzień Dziecka”, który obchodzony był na sportowo. Dzieci młodsze uczestniczyły w ogrodzie przedszkolnym w Zumbie i zabawach tanecznych przy muzyce.

Dzieci czteroletnie poznawały uroki życia na wsi podczas „Bajkowego Dnia Dziecka w Galinach”, natomiast dzieci starsze poznawały uroki Olsztyna odwiedzając: Muzeum Przyrody Warmii i Mazur, Stare Miasto, park „ Jakubowy” oraz Olsztyński Teatr Lalek.

Wszystkie te działania dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Ponadto wpływają na promowanie zdrowego stylu życia, a w przyszłości na podnoszenie na wyższy poziom zdrowia Polaków.

Nasze przedszkole wzięło również udział w akcji „ Polska Biega” organizując w dniu 22 maja 2015 r. bieg w ogrodzie przedszkolnym, w którym wzięły udział wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola.

Krystyna Sekita

]kliknij[/url]

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna[/quote]

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5