Mistrza jeszcze nie ma, strzeleckie popisy Monkiewicza i Figata

2015-05-15 10:18:30 (ost. akt: 2015-05-15 10:56:19)
W amatorskiej lidze piłkarskiej w Bartoszycach nie zapadły jeszcze rozstrzygnięcia odnośnie tytułu mistrzowskiego. Prowadzącemu w tabeli Deluxowi wystarczy jednak do tego remis w najbliższym spotkaniu.
W 12. kolejce Delux miał wolne. Swój mecz wygrała za to Vikcia, która wciąż ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Musiałaby jednak wygrać oba pozostałe do zakończenia rozgrywek spotkania i liczyć, że lider nie zdobędzie już ani jednego punktu.

Tym samym już w najbliższej serii Delux może zapewnić sobie mistrzostwo. Wystarczy, że nie przegra z Budomexem. Nawet bowiem gdyby lider i Vikcia skończyły ligę z identycznym dorobkiem punktowym (mogą mieć po 26), to "Dylusie" mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań (7:1 i 7:7).

Miniona kolejka była popisem strzeleckim Sylwestra Monkiewicza. Zawodnik Budomexu sześć razy pokonał bramkarza Gastpolu. Tylko jedno trafienie mniej zanotował z kolei Kamil Figat (Po Cichu), którego pięć goli przyczyniło się do pokonania Serwisu Ogumienia.

Strzelcy: 23 — Kamil Krupiński (Gastpol), 21 — Tomasz Deluga (Delux), 20 — Kamil Figat (Po Cichu), 17 — Łukasz Baranowski (Vikcia), Marcin Urban (WM-Glass), 16 — Sylwester Monkiewicz (Budomex), Tomasz Husak (Delux), 15 — Paweł Gajkowski (Budomex), 14 — Krzysztof Boras (Delux).

Następna kolejka (21 maja, Orlik przy ul. Bema): Gastpol — Vikcia (g. 17.30), Budomex — Delux (18.30), Serwis Ogumienia — WM-Glass (19.30).

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5