Delux przegrał pierwszy mecz. Jego pogromcą Gastpol

2015-04-28 08:41:53(ost. akt: 2015-04-28 09:00:13)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W zaległym meczu amatorskiej ligi piłkarskiej w Bartoszycach prowadzący w tabeli Delux wysoko przegrał z Gastpolem.
Do przerwy Gastpol prowadził 1:0 po golu Kamila Krupińskiego w 11. minucie.

Znacznie więcej bramek padło w drugiej połowie. Najpierw w 36. min wyrównał Tomasz Husak, który chwilę wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego, ale kolejne trafienia notowali już tylko gracze Gastpolu.

Na 2:1 podwyższył Krupiński (40. min), który w klasyfikacji najlepszych strzelców goni Tomasza Delugę, a potem w ciągu trzech minut bramkarz Deluxu trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Trafiali do niej Grzegorz Jarema (45. min) oraz dwukrotnie Piotr Kowalski (46. i 47. min).

Dla Deluxu to pierwsza porażka w rozgrywkach, ale też kolejne punkty stracone wiosną, bo wcześniej lider zremisował z Vikcią. Gastpol natomiast wygrał po dwóch porażkach z rzędu.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Deluga (20 goli, Delux), ale już tylko dwie bramki mniej ma Krupiński.

Następna kolejka zostanie rozegrana w czwartek (30 kwietnia). Na Orliku przy ul. Bema spotkają się: Gastpol — Serwis Ogumienia (g. 17.30), Delux — WM-Glass (18.30) i Vikcia — Po Cichu (19.30). Pauzował będzie Budomex.