O medale mistrzostw województwa rywalizowali w Elblągu

2015-03-09 09:23:18(ost. akt: 2015-03-09 09:36:30)
Cztery medale zdobyli zawodnicy Siły Bartoszyce podczas mistrzostw okręgu do lat 15, 17 i 20 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Elblągu.
W gronie zawodników do lat 15 w kat. 69 kg tytuł zdobył Albert Steć. Rwanie zakończył z wynikiem 60 kg, w podrzucie uzyskał 70, co w dwuboju dało mu 130 kg. Był on jedynym sztangistą w tej kategorii wagowej.

W turnieju do lat 17 Marcin Perliński zajął 2. miejsce w kat. do 62 kg. W najlepszej próbie rwania uzyskał 60 kg, w podrzucie 77, co w rezultacie dało mu 137 kg w dwuboju.

W wadze +94 kg trzecie miejsce zajął Łukasz Sadlak. W dwuboju podniósł 207 kg (96+111). Po rwaniu, gdzie zaliczył wszystkie trzy podejścia, zajmował drugie miejsce. Miał 5 kg przewagi nad Radosławem Kołodziejskim z LUKS Kurzętnik.

Podrzut rozpoczął od udanej próby na sztandze ważącej 111 kg (rywal uzyskał 110 kg), ale dwa kolejne podejścia, na 117 i 120 kg, Sadlak spalił, a Kołodziejski uzyskał w tym czasie 116 i 121 kg.

Czwarte miejsce w tej samej kategorii zajął Jakub Bach, który zaliczył wszystkie sześć podejść. W dwuboju uzyskał 190 kg (85+105).

W gronie sztangistów do lat 20 tytuł w kat. do 69 kg zdobył jedyny zawodnik — Damian Malinowski. Występ w Elblągu zakończył z wynikiem 154 kg w dwuboju (70+84).