Walczymy o modernizację drogi krajowej nr 51

2015-01-28 09:41:34(ost. akt: 2015-01-28 10:22:03)
Droga krajowa nr 51 w okolicach Bezled. Projekt programu budowy dróg krajowych nie przewiduje jej modernizacji.

Droga krajowa nr 51 w okolicach Bezled. Projekt programu budowy dróg krajowych nie przewiduje jej modernizacji.

Autor zdjęcia: GrAn

Droga krajowa nr 51 biegnąca m.in. przez Bartoszyce do Bezled i dalej do granicy państwa nie została uwzględniona w projekcie programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Rada Miasta Bartoszyce uchwaliła krytyczne wobec tego faktu stanowisko. Wiele zależy jednak także od samych mieszkańców. Do 30 stycznia trwają konsultacje społeczne. Możemy jeszcze wpłynąć na zmianę w projekcie. Wystarczy wysłać specjalnie przygotowany formularz.
W projekcie programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 niestety NIE uwzględniono remontu drogi krajowej nr 51 (główna droga biegnąca przez Bartoszyce w kierunku przejścia granicznego w Bezledach). Do 30 stycznia, trwają konsultacje projektu programu. Jest to dobry moment aby zwrócić uwagę projektodawcom, na błąd nieumieszczenia tej drogi w programie.

Aby uprościć zgłaszanie uwag, co do uwzględnienia naszej drogi w programie, przygotowaliśmy Państwu wypełniony załącznik, który pobrać można tu Jedyne czego oczekujemy od Państwa, to wpisania własnych danych (czerwona część formularza) i wysłania go na adres ministerstwa: konsultacjepbdk@mir.gov.pl.

Im więcej wpłynie formularzy, tym większe prawdopodobieństwo powodzenia naszej akcji. Każdy głos się liczy!

Stanowisko w tej sprawie podjęła również Rada Miasta Bartoszyce na ostatniej sesji 22 stycznia br. Oto jej treść

W stanowisku czytamy m.in.: "Pominięcie w programie modernizacji drogi krajowej nr 51 na odcinku Olsztyn - Granica Państwa jest niezgodne z założeniami programu budowy dróg krajowych na lata 2014 - 20123 i zaprzepaszcza szansę na rozwój gospodarczy tej części województwa (...) Rada Miasta uważa za niewłaściwe uwzględnienie w programie jedynego połączenia Olsztyna z Rosją za pomocą drogi S 22. (...)"

Źródło: Urząd Miasta Bartoszyce, opr. and

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kerad #1649639 | 83.9.*.* 29 sty 2015 10:45

  Niestety to potwierdza postepujaca marginalizacje naszego regionu i bartoszyckiego powiatu a przeciez jest posel starosta z pelo konferencje zrobili w sprawie mostu a xapomnieli o drodzeb51. Teraz jak zostaly 2 dni to mieszkancow zaprasza sie do konsultacji spolecznych ot cale Bartoszyce .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. xxl #1648535 | 95.160.*.* 28 sty 2015 11:20

  czyli w związku z tym mostu nie będzie!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5