Pogotowie drogowe "Gońca Bartoszyckiego"

2015-01-21 14:01:29(ost. akt: 2015-01-21 14:39:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Sytuacja drogowa zimą zaskakuje drogowców co najmniej kilka razy. W tym roku ta niechlubna tradycja została podtrzymana, mimo że opadów śniegu nie było przecież wiele. Jak na złość drogowcom śnieg spadł wczoraj i utrzymuje się do tej pory a stan zimowego utrzymania jezdni pozostawia wiele do życzenia.
- Proszę was o interwencję w sprawie drogi Reszel - Bisztynek, którą codziennie dojeżdżam do pracy i z pracy - usłyszeliśmy w słuchawce redakcyjnego telefonu dziś rano. Telefonowała pani Wanda z Reszla pracująca w Bisztynku. - Wczoraj w pobliżu Troks z powodu śliskości na tej drodze zderzyły się dwa samochody osobowe. Zanim je usunięto musiałam czekać z pół godziny. Dziś rano jechałam do pracy 20km/h a po drodze minęłam trzy samochody w rowach. Proszę, aby jakoś spowodować by odpowiednie służby posypały tą drogę piaskiem - mówiła p. Wanda.

Zatelefonowaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, bo droga o której mowa to droga wojewódzka nr 594. Miła pani zajmująca się zimowym utrzymaniem dróg obiecała szybką interwencję i podziękowała za informację. Oczywiście sprawdzimy, czy obietnica została spełniona.

Zdarzają się pozytywne opinie o drogowcach a raczej ich części. Do "Gazety w Kętrzynie" zatelefonowała czytelniczka. - Zadzwoniłam do Rejonu Dróg w Kętrzynie na tzw. telefon alarmowy. Dowiedziałam się, że pług jeździ codziennie rano i sypie i że kierowca, który na tej trasie pracuje mówił, że droga jest „dobra”. Czytelniczka zapytała wówczas dlaczego w takim razie nawierzchnia drogi na odcinku Korsze - Bartoszyce jest czarna. - Widocznie tam spadło mniej śniegu - usłyszała w odpowiedzi.

Podobnych telefonów do naszej i ościennych redakcji było dużo i dlatego zdecydowaliśmy o powstaniu:


redakcja

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szkoda gadac #1646871 | 178.56.*.* 26 sty 2015 18:29

  Sypnęło troszkę śniegiem i dramat przecież jest zima i do tego bardzo łagodna !!! zima to była 1979

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie #1646354 | 83.9.*.* 26 sty 2015 09:28

  To co obecnie kierowcy wyprawiają z służb drogowych to nie prawdopodobne lekceważenie ludzi mieszkających przy drogach powiatowych .Dzisiaj tzn. w niedzielę odcinek drogi powiatowej do odśnieżania to Kandyty- Kiwajny nasze służby drogowe potraktowały odśnieżaniem tylko do Sągnit i zawróciły, zostawiając mieszkańców (rolników,dzieci i starszych ludzi)bez pomocy.Dzwoniliśmy do zarządcy drogi, ale tam nikt nie odbiera telefonu.Jesteśmy ciekawi jak kierowca opisał odcinek trasy .Rozumiemy ,że nasza droga Kandyty -Kiwajny zaliczana jest do 6 grupy pomocy ,ale na pewno w całości odcinek tej drogi powinien być odśnieżany i posypany . Panie Dyrektorze może w końcu i Pan zainteresuje pracą swoich pracowników .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kierowca #1642343 | 79.187.*.* 22 sty 2015 07:14

  za matki komuny drogi były w zimie znacznie lepiej zadbane, chociaż samochodów było znacznie mniej. Teraz od wielkiego dzwonu sypną piaskiem i solą na większych zakrętach i przystankach i to wszystko. Służby drogowe twierdzą ,że takie są rozporządzenia. Gdzie są radni , posłowie głównie pokażcie się aby wystąpić z inicjatywą zmiany nieżyciowych rozporządzeń.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Paweł #1641953 | 83.31.*.* 21 sty 2015 20:08

  droga Korsze Bartoszyce zostala odśnieżona dopiero po interwencji jednego z kierowców hurtowni budowlanek który tą droga podrużował do Kętrzyna po towar. Do godziny 12 droga była biała i bardzo śliska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #1641685 | 88.220.*.* 21 sty 2015 16:48

  Jeżdżę codziennie drogą Bartoszyce-Kętrzyn i widać, że drogowcy z Kętrzyna częściej jeżdżą i posypują bo zawsze im bliżej Kętrzyna tym lepsza droga. A niestety w stronę Bartoszyc prawie zawsze lodowisko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5