Zaśpiewali i zagrali wspolnie z "Enejem" w MDK

2014-11-09 15:20:58 (ost. akt: 2014-11-09 19:12:43)

Autor zdjęcia: archiwum MDK w Bartoszycach

Mirosław Mynio Ortyński i Piotr Lolek Sołoducha. z zespołu "Enej" gościli w bartoszyckim Młodzieżowym Domu Kultury. Odpowiadali na liczne pytania i zagrali wspólnie z adeptami wokalu i perkusji biorącymi udział w zajęciach MDK.
5 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach, w ramach cyklicznych „Spotkań artystycznych”, odbyło się niezwykłe spotkanie uczestników zajęć z członkami zespołu „Enej”: Mirosławem Myniem Ortyńskim i Piotrem Lolkiem Sołoducha.

Spotkanie doszło do skutku dzięki panu Mironowi Maciopie, który dużo wcześniej namawiał chłopaków do odwiedzenia placówki, tym bardziej, iż w ubiegłym roku na podobnym spotkaniu gościli w MDK inni członkowie zespołu Jacek Jaca Grygorowicz i Paweł Bolek Sołoducha.

Mimo nawału pracy związanej z nagrywaniem swojej kolejnej płyty „enejowcy” znaleźli czas i przyjechali.

Impreza była zorganizowana w formie mini konferencji prasowej. Dzieci zadawały przeróżne pytania, z których najciekawsze to:

Skąd pomysł na nazwę zespołu? Co to znaczy być sławnym? Ile koncertów, w jakich miastach i państwach zagrał zespół? Kto pisze teksty, ile czasu powstaje nowa piosenka? W jaki sposób członkowie zespołu spędzają swój czas wolny? Czy rodziny nie mają im za złe, że tak dużo czasu spędzają poza domem? Który utworów jest im najbardziej bliski?
Czy pamiętają swój pierwszy występ/koncert? Ile lat się znają? Czy w zespole dochodzi czasami do sprzeczek? Kto namówił ich do występu w telewizyjnym programie Must Be the Music? Jakie mają plany na przyszłość?

To tylko nieliczne z pytań, na które odpowiadali Mynio i Lolek z zespołu „Enej” i gdyby nie ograniczenia czasowe pomysły na nowe pytania trwałyby wieczność.

Po mini konferencji pan Miron przygotował chłopakom z zespołu niespodziankę. Jeden z uczestników koła wokalnego Mateusz Kanaryk zaśpiewał przygotowaną specjalnie na tę okoliczność piosenkę „Radio hello”.

Mateusz był dumny i z pewnością wszyscy mu zazdrościli, ponieważ akompaniowali mu chłopaki z „Eneja”.

Powody do radości miał również Alan Gołębieski - młody, niezmiernie utalentowany perkusista z MDK, który tego dnia przygrywał chłopakom na bębnach.

To nie był jedyny utwór zagrany przez chłopaków na tym spotkaniu. Po wspólnie zaśpiewanej piosence „Skrzydlate ręce” piski i owacje na stojąco mówiły same za siebie.

Na zakończenie były oczywiście autografy i wspólne zdjęcia, do których zachęcali Mynio i Lolek.

Warto wspomnieć, że „Spotkania Artystyczne” w MDK wpisały się na stałe do kalendarza wydarzeń artystycznych placówki. Ich organizatorem jest pan Miron Maciopa, który dzięki wsparciu swoich przyjaciół zaprasza do MDK różne osoby i zespoły.

I tak, dla przypomnienia, w ramach spotkań odbywały się warsztaty perkusyjne, prowadzone przez Zbigniewa Chrzanowskiego, „Wspólne śpiewanie szant z zespołem „Anker”, mini warsztaty perkusyjne i gitarowe oraz spotkanie z członkami zespołu „Enej”.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5