Licznik porażek Victorii wciąż bije

2014-10-04 18:21:21(ost. akt: 2014-10-04 18:47:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kibice pytali: jak nie teraz, to kiedy? Okazało się, że jednak nie teraz. Victoria Bartoszyce nie poradziła sobie z bieniaminkiem z Kozłowa i licznik jej porażek z rzędu przeskoczył na cyfrę "10".
- Lubię takie mecze - zwrócił się w drugiej połowie do jednego z obrońców Startu bramkarz drużyny z Kozłowa. - A kto nie lubi - odparł mu tamten.

W tym momencie beniaminek prowadził w Bartoszycach już 4:0 i był pewnym kompletu punktów, pierwszego na obcym boisku w tej rundzie.

W tym samym momencie Victoria była pewna 10. z rzędu porażki.

Kryzys jest ogromny, realnych szans na utrzymanie widać coraz mniej. Jeśli w niedzielę Stomil II Olsztyn wygra z Pisą Barczewo, tylko do przedostatniej wtedy Warmii Olsztyn, naszego najbliższego rywala, bartoszyczanie będą tracić 9 punktów. A gdzie jeszcze do utrzymania!

Kibice, a pewni i sami zawodnicy, liczyli, że fatalna seria skończy się na Kozłowie. Przecież kiedyś skończyć się musi. Może i musi, ale nie teraz.

Start już w 3. minucie miał rzut karny, a kilka minut przed końcem pierwszej połowy samobójcze trafienie podcięło skrzydła piłkarzom Victorii. Choć tych skrzydeł i tak za wiele nie było. Dwa strzały na bramkę to trochę za mało.

Nie brakowało natomiast chaosu, niedokładnych zagrań, trudno było gospodarzom przeprowadzić składną akcję.

W drugiej połowie to nie Victoria dyktowała warunki na boisku. Może i była częściej przy piłce, ale znowu tylko dwa strzały zza pola karnego w środek bramki to zdecydowanie za mało.

W następnej kolejce Victorię czeka wyjazdowy mecz z Warmią Olsztyn, która pokonała na wyjeździe 1:0 Błękitnych Orneta. Być może będzie to spotkanie dwóch ostatnich w tabeli drużyn, ale różnica punktowa będzie między nimi spora.

Po 11 meczach klub z Bartoszyc ma 3 punkty (bramki 6:36). Tak dla ścisłości: tak, zajmuje 16., ostatnie miejsce.